Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600 vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600 та AMD Ryzen 7 7800X3D — два потужних процесори на архітектурі Zen 4, але з різним призначенням. Ryzen 5 7600 — це 6-ядерний чип для універсальних завдань, тоді як Ryzen 7 7800X3D оснащений 8 ядрами та технологією 3D V-Cache, що робить його одним із найкращих для ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та визначимо, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D випереджає Ryzen 5 7600 у багатопотокових завданнях та іграх завдяки 8 ядрам і 3D V-Cache, що забезпечує вищі показники в Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6. Водночас Ryzen 5 7600 демонструє кращу однопотокову продуктивність (1858 проти 1785 у Cinebench R23) і вищу енергоефективність. Якщо ваш пріоритет — ігри та ресурсомісткі завдання, обирайте 7800X3D. Для бюджетних збірок із фокусом на швидкість однопотокових операцій підійде Ryzen 5 7600.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 5 7600 має 6 ядер, тоді як Ryzen 7 7800X3D — 8, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600 випереджає 7800X3D у Cinebench R23 (одноядерний) — 1858 проти 1785, а також у Geekbench 6 (одноядерний) — 2892 проти 2657.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 7800X3D значно потужніший: Cinebench R23 (багатоядерний) — 18193 проти 14344, Geekbench 6 (багатоядерний) — 15319 проти 11734.
  • Ігрова продуктивність: 7800X3D завдяки 3D V-Cache забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, що підтверджується кращими показниками в тестах (наприклад, HTML 5 Browser — 331.1 проти 188.3 pages/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал (100), але Ryzen 5 7600 споживає менше енергії завдяки меншій кількості ядер, що робить його більш економічним для повсякденних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1858 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 14344 18193

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 99.9 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.3 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 305.6 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 303.5 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 58.8 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 72.1 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2892 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 11734 15319

PassMark

Integer math 81.3 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 35M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 17.8 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 306.7 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 1793 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 23.2B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 27095 34274

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 січня 2023 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 42x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 6,57 млрд 11,2 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 88 Вт 162 Вт
Сокет AM5 AM5
Критична температура 95°C 89°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 128
TMUs 8 8
ROPs 4 4
Обчислювальні блоки 2 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 73.4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600 Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 7600 чи Ryzen 7 7800X3D?

Ryzen 7 7800X3D краще підходить для ігор завдяки 3D V-Cache, що збільшує обсяг кешу та підвищує продуктивність у сучасних іграх. Ryzen 5 7600 також непоганий, але поступається в ігрових сценаріях.

Чи варто переплачувати за Ryzen 7 7800X3D?

Так, якщо ви активно граєте в ігри або працюєте з багатопотоковими завданнями (рендеринг, компіляція). Для офісних завдань і легких ігор Ryzen 5 7600 буде достатньо.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Ryzen 5 7600 випереджає Ryzen 7 7800X3D за однопотоковими тестами, як-от Cinebench R23 (1858 проти 1785) та Geekbench 6 (2892 проти 2657).

Чи підтримують обидва процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають вбудовану графіку Radeon, але її продуктивність невисока (39 балів у Ryzen 5 7600 і 45 у Ryzen 7 7800X3D). Для ігор потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 7600 споживає менше енергії через меншу кількість ядер, що робить його кращим вибором для економних збірок.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.