Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600 vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600 і AMD Ryzen 9 5900HX — два потужних процесори від AMD, але вони належать до різних поколінь та орієнтовані на різні завдання. Ryzen 5 7600 — це настільний чип на архітектурі Zen 4, випущений у 2023 році, тоді як Ryzen 9 5900HX — мобільний процесор 2021 року на Zen 3. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках та визначимо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 випереджає Ryzen 9 5900HX за більшістю показників завдяки новішій архітектурі та вищим частотам. Він демонструє значно кращу однопотокову продуктивність (на 25-30% вище в Cinebench R23 та Geekbench 6) і впевнено перемагає в багатопотокових завданнях, незважаючи на меншу кількість ядер. Ryzen 9 5900HX залишається гідним варіантом для ноутбуків, але Ryzen 5 7600 є кращим вибором для настільного ПК, особливо для ігор та роботи з вимогливим ПЗ.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7600 має вищу однопотокову продуктивність: 1858 проти 1486 балів у Cinebench R23 (одноядерний), що робить його кращим для ігор та повсякденних завдань.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 5 7600 набирає 14344 бали проти 12827 у Ryzen 9 5900HX, що свідчить про кращу оптимізацію нової архітектури.
  • Ryzen 5 7600 значно швидший у роботі з файлами: стиснення даних — 1150 MB/s проти 734.8 MB/s у конкурента.
  • Ryzen 9 5900HX, хоч і старший, має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів), але це характерно для мобільних процесорів, які оптимізовані для роботи від батареї.
  • У синтетичних тестах, таких як Geekbench 6, Ryzen 5 7600 випереджає Ryzen 9 5900HX в одноядерному режимі на 42% (2892 vs 2027) та в багатоядерному на 38% (11734 vs 8506).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1858 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 14344 12827

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 99.9 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.3 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 305.6 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 303.5 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 58.8 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 72.1 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2892 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 11734 8506

PassMark

Integer math 81.3 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 35M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 17.8 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 306.7 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 1793 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 23.2B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 27095 22533

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 січня 2023 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 6,57 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 88 Вт Немає даних
Сокет AM5 FP6
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 400 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 128 512
TMUs 8 32
ROPs 4 8
Обчислювальні блоки 2 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 73.4 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600 Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 7600 чи Ryzen 9 5900HX?

AMD Ryzen 5 7600 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 25% вище в Cinebench R23). Новіша архітектура Zen 4 забезпечує більшу частоту та ефективність в ігрових сценаріях.

Чи варто обирати Ryzen 9 5900HX замість Ryzen 5 7600 для ноутбука?

Так, Ryzen 9 5900HX — це мобільний процесор, тому він встановлюється в ноутбуки. Ryzen 5 7600 є настільним чипом, тому їхнє порівняння має сенс лише при виборі між настільним ПК та ноутбуком.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 5900HX оптимізований для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 5 7600 потребує більше енергії, але забезпечує вищу продуктивність.

Чи підходить Ryzen 5 7600 для професійних завдань, таких як рендеринг?

Так, Ryzen 5 7600 добре справляється з рендерингом завдяки високій багатоядерній продуктивності (14344 бали в Cinebench R23). Він перевершує Ryzen 9 5900HX у більшості робочих навантажень.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 5 7600 має вищий рейтинг інтегрованої графіки (39 балів проти 32). Хоча обидва не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти, Ryzen 5 7600 забезпечує кращу продуктивність у простих завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.