Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600 vs AMD Ryzen 9 6900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600 та AMD Ryzen 9 6900HX — два представники різних лінійок: настільний процесор на архітектурі Zen 4 та мобільний чип на Zen 3+. Попри однакову кількість ядер (6 ядер / 12 потоків), вони суттєво відрізняються за архітектурою, частотами та сферою застосування. Ryzen 5 7600 створений для стаціонарних ПК, тоді як Ryzen 9 6900HX призначений для потужних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та придатність для різних завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 випереджає Ryzen 9 6900HX у більшості бенчмарків завдяки новішій архітектурі Zen 4 та вищим тактовим частотам. Він демонструє кращу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1858 проти 1565) і помітно вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний: 2892 проти 2004). Багатопотокові показники також на користь Ryzen 5 7600, хоча різниця менша (Cinebench R23 багатоядерний: 14344 проти 14136). Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), що свідчить про оптимізацію енергоспоживання в обох випадках. Якщо вам потрібен максимальний приріст продуктивності в настільному ПК, Ryzen 5 7600 є кращим вибором. Ryzen 9 6900HX залишається гідним варіантом для ігрових ноутбуків, де важливий баланс між потужністю та тепловиділенням.

Основні відмінності

  • Архітектура: Ryzen 5 7600 побудований на новішій архітектурі Zen 4 (2023), тоді як Ryzen 9 6900HX використовує Zen 3+ (2022).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600 значно випереджає суперника в одноядерних тестах — Geekbench 6 (2892 проти 2004) та Cinebench R23 (1858 проти 1565).
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600 також має перевагу в багатоядерних завданнях, хоча різниця менш відчутна (Cinebench R23: 14344 проти 14136).
  • Сфера застосування: Ryzen 5 7600 — настільний процесор для стаціонарних ПК, Ryzen 9 6900HX — мобільний чип для ноутбуків, що впливає на можливості апгрейду та охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7600 має кращу оцінку вбудованої графіки (39 проти 35), що може бути важливим для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1858 1565
Cinebench R23 (багатоядерний) 14344 14136

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 984.2 MB/sec
Clang compilation 99.9 Klines/sec 80.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.3 pages/sec 221.3 pages/sec
PDF Renderer 305.6 Mpixels/sec 331.2 Mpixels/sec
Text processing 303.5 pages/sec 209.8 pages/sec
Background blur 58.8 images/sec 34.6 images/sec
Photo processing 72.1 images/sec 82.9 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 20 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2892 2004
Geekbench 6 (багатоядерний) 11734 10271

PassMark

Integer math 81.3 GOps/sec 91.2 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 35M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 17.8 GBytes/sec 19.5 GBytes/sec
Data compression 306.7 MBytes/sec 311.5 MBytes/sec
Physics 1793 Frames/sec 1183 Frames/sec
Extended instructions 23.2B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3444
Passmark CPU (багатоядерний) 27095 24781

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 січня 2023 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 6,57 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45 Вт
Макс. TDP (Boost) 88 Вт Немає даних
Сокет AM5 FP7
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) AMD Radeon 680M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2400 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 2 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 3,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 73.4 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600 Сайт AMD Ryzen 9 6900HX
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7600 чи Ryzen 9 6900HX?

Ryzen 5 7600 забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості ігор. Його перевага в тестах Cinebench та Geekbench свідчить про кращу ігрову продуктивність у настільному ПК.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різницю в TDP та системах охолодження. Ryzen 5 7600 має більший потенціал для розгону та стабільної роботи під навантаженням, тоді як Ryzen 9 6900HX оптимізований для обмеженого теплового пакету ноутбука.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), що вказує на високий рівень оптимізації. Ryzen 5 7600 досягає кращої продуктивності на ват, але його TDP вищий, ніж у мобільного Ryzen 9 6900HX.

Чи підходить Ryzen 5 7600 для робочих станцій?

Так, завдяки високій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності Ryzen 5 7600 добре справляється з компіляцією, рендерингом та обробкою даних. Він перевершує Ryzen 9 6900HX у більшості професійних завдань.

Який процесор вигідніше купувати в 2024 році?

Якщо ви збираєте настільний ПК, Ryzen 5 7600 пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності. Для ноутбука Ryzen 9 6900HX залишається актуальним вибором серед ігрових моделей попереднього покоління.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.