Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600 vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600 та AMD Ryzen 9 7940HS — два потужні процесори 2023 року, які належать до різних лінійок. Ryzen 5 7600 — це десктопна модель для настільних ПК, тоді як Ryzen 9 7940HS — мобільний чип для ноутбуків. Обидва побудовані на архітектурі Zen 4, але мають різну кількість ядер, частоту та енергоспоживання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1858 проти 1829, Geekbench 6: 2892 проти 2603), що робить його кращим вибором для ігор та завдань, які потребують високої частоти одного ядра. Однак Ryzen 9 7940HS демонструє значно вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 17497 проти 14344) завдяки 8 ядрам та 16 потокам, що ідеально для відеомонтажу, рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібен максимальний FPS у сучасних іграх — обирайте Ryzen 5 7600. Для робочих станцій та багатозадачності на ноутбуці — Ryzen 9 7940HS.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 7600 має 6 ядер та 12 потоків, тоді як Ryzen 9 7940HS — 8 ядер та 16 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 7600 випереджає в тестах Cinebench R23 (1858 проти 1829) та Geekbench 6 (2892 проти 2603), що важливо для ігрової продуктивності.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7940HS значно потужніший у багатоядерних сценаріях — Cinebench R23 17497 проти 14344, що робить його кращим для рендерингу та відеообробки.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7940HS має вищий показник інтегрованої графіки (43 проти 39), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), але Ryzen 9 7940HS споживає менше енергії (35-45 Вт) порівняно з Ryzen 5 7600 (65 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1858 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 14344 17497

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 99.9 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.3 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 305.6 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 303.5 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 58.8 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 72.1 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2892 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 11734 13156

PassMark

Integer math 81.3 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 35M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 17.8 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 306.7 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 1793 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 23.2B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 27095 30384

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 січня 2023 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 40x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 6,57 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 88 Вт Немає даних
Сокет AM5 FP8
Критична температура 95°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 780M
Частота GPU 400 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 2 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 73.4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600 Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7600 чи Ryzen 9 7940HS?

Ryzen 5 7600 кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2892 проти 2603). Він забезпечує більше кадрів на секунду в більшості сучасних ігор, особливо з потужною відеокартою.

Чи підходить Ryzen 9 7940HS для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

Так, Ryzen 9 7940HS чудово підходить для відеомонтажу та рендерингу завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Його багатоядерна продуктивність на 22% вища, ніж у Ryzen 5 7600, що прискорює експорт відео та компіляцію.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 9 7940HS споживає менше енергії (35-45 Вт) порівняно з Ryzen 5 7600 (65 Вт), що робить його кращим вибором для автономних ноутбуків.

Чи можна порівнювати десктопний Ryzen 5 7600 з мобільним Ryzen 9 7940HS?

Так, порівняння має сенс, якщо ви обираєте між потужним настільним ПК та продуктивним ноутбуком. Ryzen 5 7600 кращий для стаціонарних ігрових систем, а Ryzen 9 7940HS — для мобільних робочих станцій.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7940HS має трохи кращу інтегровану графіку (бал 43 проти 39), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх та відтворенні відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.