Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600 vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600 та AMD Ryzen 9 7945HX3D — два процесори від одного виробника, але з різним призначенням. Перший — це сучасний чип для настільних ПК на архітектурі Zen 4, орієнтований на ігри та повсякденні завдання. Другий — флагманський мобільний процесор із технологією 3D V-Cache, створений для потужних ноутбуків. Попри різні платформи, їх часто порівнюють через високу продуктивність. Розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 — чудовий вибір для збірки ігрового ПК середнього рівня: він має 6 ядер, високу однопотокову продуктивність і відмінну енергоефективність. Натомість AMD Ryzen 9 7945HX3D з 16 ядрами та 3D V-Cache суттєво випереджає в багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція) і демонструє вищі результати в Geekbench та Cinebench. Однак він призначений для ноутбуків, тому не сумісний з настільними материнськими платами. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність у мобільному форматі — обирайте Ryzen 9. Для стаціонарного ПК з акцентом на ігри та бюджет — Ryzen 5.

Основні відмінності

  • Кількість ядер та потоків: Ryzen 5 7600 має 6 ядер / 12 потоків, тоді як Ryzen 9 7945HX3D — 16 ядер / 32 потоки, що дає йому величезну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 (33538) більш ніж удвічі вищий за Ryzen 5 (14344). Аналогічно в Passmark багатоядерний: 57797 проти 27095.
  • Технологія 3D V-Cache: Ryzen 9 7945HX3D оснащений додатковим кешем, що підвищує продуктивність в іграх та додатках, чутливих до об'єму кеш-пам'яті.
  • Платформа та енергоспоживання: Ryzen 5 7600 — настільний процесор (сокет AM5) з TDP 65 Вт, тоді як Ryzen 9 7945HX3D — мобільний чип для ноутбуків, який споживає більше енергії та потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX3D має помітно кращу вбудовану графіку (оцінка 72 проти 39), що дозволяє використовувати ноутбук без дискретної відеокарти для простих завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1858 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 14344 33538

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 99.9 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.3 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 305.6 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 303.5 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 58.8 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 72.1 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 20.7 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2892 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 11734 18224

PassMark

Integer math 81.3 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 48.3 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 200M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 35M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 17.8 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 306.7 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 1793 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 23.2B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3910 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 27095 57797

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 січня 2023 22 серпня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 3.8 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 6,57 млрд 17,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 88 Вт Немає даних
Сокет AM5 FL1
Критична температура 95°C 89°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 610M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 128
TMUs 8 8
ROPs 4 4
Обчислювальні блоки 2 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 73.4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600 Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 7600 чи Ryzen 9 7945HX3D?

Для ігор на настільному ПК Ryzen 5 7600 є чудовим вибором завдяки високій однопотоковій продуктивності та доступній ціні. Ryzen 9 7945HX3D з 3D V-Cache може бути швидшим в окремих іграх, але він встановлюється в ноутбуки, тому вибір залежить від платформи.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, порівняння корисне для розуміння рівня продуктивності. Ryzen 9 7945HX3D значно потужніший у багатопотокових завданнях, але Ryzen 5 7600 виграє в енергоефективності та простоті збірки ПК.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Ryzen 9 7945HX3D значно швидший завдяки 16 ядрам і 32 потокам. У Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий, що прискорює рендеринг та компіляцію.

Чи впливає 3D V-Cache на продуктивність в іграх?

Так, технологія 3D V-Cache збільшує об'єм кеш-пам'яті, що знижує затримки та підвищує FPS у багатьох іграх. Ryzen 9 7945HX3D отримує перевагу в ігрових сценаріях порівняно зі звичайними чипами.

Який процесор споживає менше енергії?

Ryzen 5 7600 має TDP 65 Вт, тоді як Ryzen 9 7945HX3D споживає значно більше (до 75 Вт і вище в турборежимі). Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100, але в реальних умовах Ryzen 5 економніший.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.