Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600X vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600X та AMD Ryzen 9 7945HX3D — два потужних процесори від AMD, які належать до різних сегментів. Перший — це настільний чип для збірки ПК, тоді як другий — мобільний гібрид із технологією 3D V-Cache, призначений для ігрових ноутбуків. Порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями: від щоденних обчислень до вимогливих ігор та рендерингу.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D значно випереджає Ryzen 5 7600X у багатопотокових завданнях: його показники Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищі (33538 проти 15210), а Passmark CPU (багатоядерний) сягає 57797 проти 28474. Водночас однопотокова продуктивність майже ідентична, а енергоефективність в обох процесорів на максимальному рівні (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність, рендеринг або робота з важкими додатками — обирайте Ryzen 9 7945HX3D. Для ігор із пріоритетом на частоту та бюджетнішу збірку краще підійде Ryzen 5 7600X.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX3D має вдвічі вищий результат Cinebench R23 (багатоядерний) — 33538 проти 15210 у Ryzen 5 7600X, що робить його значно потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Кеш-пам'ять: Ryzen 9 7945HX3D оснащений технологією 3D V-Cache, що забезпечує додатковий кеш для ігор, тоді як Ryzen 5 7600X має стандартний об'єм кешу.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX3D має вищий бал за інтегровану графіку (72 проти 41), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100 за енергоефективність, що свідчить про оптимізоване енергоспоживання в різних сценаріях.
  • Форм-фактор: Ryzen 5 7600X — настільний процесор для сокета AM5, а Ryzen 9 7945HX3D — мобільний чип для ігрових ноутбуків, що впливає на можливості апгрейду та охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1951 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 15210 33538

GeekBench v6

File compression 1490 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 94.7 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 269.6 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 342 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 308.4 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 66.1 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 108.1 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 20.4 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2941 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 13615 18224

PassMark

Integer math 85.4 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 51.4 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 204M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 37.1M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 18.7 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 319.3 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 1843 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 24.3B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4145 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 28474 57797

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 29 вересня 2022 22 серпня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 4,7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 47x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 6,57 млрд 17,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 116 Вт Немає даних
Сокет AM5 FL1
Критична температура 95°C 89°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 610M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 128
TMUs 8 8
ROPs 4 4
Обчислювальні блоки 2 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600X Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7600X чи Ryzen 9 7945HX3D?

Ryzen 9 7945HX3D завдяки 3D V-Cache має перевагу в іграх, особливо в титулах, чутливих до об'єму кешу. Однак Ryzen 5 7600X теж демонструє високу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний 1951 проти 1956), тому різниця може бути незначною в багатьох сучасних іграх.

Чи варто вибирати Ryzen 9 7945HX3D для роботи з відео та 3D?

Так, Ryzen 9 7945HX3D значно швидший у багатопотокових завданнях: його результат у Clang compilation (198.6 Klines/sec) удвічі вищий, ніж у Ryzen 5 7600X (94.7 Klines/sec), що прискорює рендеринг та компіляцію.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про оптимальне співвідношення продуктивності до енергоспоживання. Однак Ryzen 9 7945HX3D споживає більше енергії в пікових навантаженнях через вищу багатопотокову потужність.

Чи підійде Ryzen 5 7600X для сучасних ігор?

Так, Ryzen 5 7600X має високу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний 2941) і достатню багатопотокову (Passmark CPU багатоядерний 28474) для більшості ігор. Він є чудовим вибором для ігрового ПК середнього та високого рівня.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7945HX3D має вищий бал за інтегровану графіку (72 проти 41), що робить його кращим для ноутбуків без дискретної відеокарти. Однак для ігор на настільному ПК з окремою відеокартою ця різниця несуттєва.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.