Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600X3D vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600X3D та AMD Ryzen 7 3800XT — це два процесори різних поколінь, які можуть зацікавити геймерів та ентузіастів. Перший вийшов у 2024 році на архітектурі Zen 4 з 3D V-Cache, другий — представник покоління Zen 2 (2020). Незважаючи на однакову кількість ядер (8), 7600X3D пропонує свіжішу архітектуру та вищі частоти, тоді як 3800XT був флагманом свого часу. Розберімося, який CPU забезпечує кращу продуктивність у сучасних завданнях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600X3D випереджає Ryzen 7 3800XT майже в усіх сценаріях завдяки новішій архітектурі та 3D V-Cache. Він демонструє значно вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1702 проти 1354) і помітно кращі результати в Geekbench 6 (багатоядерний: 12393 проти 8981). Хоча 3800XT має 8 ядер, 7600X3D забезпечує кращу енергоефективність та швидкість в іграх і робочих задачах. Якщо ви збираєте новий ПК у 2025 році, 7600X3D є більш вигідним вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: 7600X3D має значно вищий результат у Cinebench R23 (1702 проти 1354) та Geekbench 6 (2662 проти 1674), що критично для ігор і повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 багатоядерний результат 7600X3D (12393) на 38% вищий, ніж у 3800XT (8981), незважаючи на однакову кількість ядер.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але 7600X3D використовує сучасніший техпроцес (5 нм проти 7 нм), що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.
  • Інтегрована графіка: 7600X3D отримав 37 балів проти 32 у 3800XT, що дає невелику перевагу для систем без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та платформа: 7600X3D (2024) підтримує DDR5 та PCIe 5.0, тоді як 3800XT (2020) обмежений DDR4 та PCIe 4.0, що впливає на майбутню модернізацію.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1702 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 13469 12955

GeekBench v6

File compression 1430 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 90.5 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 261.1 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 304.1 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 269 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 58.9 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 89.4 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 18.7 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2662 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 12393 8981

PassMark

Integer math 74.6 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 44.1 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 245M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 34.8M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 16.3 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 284.6 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 2952 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 20.8B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3610 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 26055 23604

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 2 вересня 2024 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4.1 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 41x 39x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 96 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 11,2 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет AM5 AM4
Критична температура 89°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 128 Немає даних
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 2 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600X3D Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 7600X3D чи Ryzen 7 3800XT?

Ryzen 5 7600X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у сучасних проектах, особливо у чутливих до частоти пам'яті.

Чи варто міняти Ryzen 7 3800XT на Ryzen 5 7600X3D?

Так, оновлення виправдане, якщо ви хочете отримати приріст в іграх та робочих задачах. 7600X3D пропонує до 30-40% вищу продуктивність в однопотокових тестах, але потребує нової материнської плати та DDR5.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Незважаючи на однакову кількість ядер (8), Ryzen 5 7600X3D випереджає 3800XT у багатопотокових тестах, наприклад, у Geekbench 6 (12393 проти 8981), завдяки вищим частотам та архітектурі Zen 4.

Чи підтримує Ryzen 5 7600X3D PCIe 5.0?

Так, Ryzen 5 7600X3D підтримує PCIe 5.0, що дозволяє використовувати швидкісні SSD та відеокарти. Ryzen 7 3800XT обмежений PCIe 4.0.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але 7600X3D виготовлений за техпроцесом 5 нм, що забезпечує кращу продуктивність на ват. У реальних сценаріях він споживає менше енергії при вищій швидкості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.