Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600X3D vs AMD Ryzen 7 7736U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600X3D та AMD Ryzen 7 7736U — два сучасні процесори від AMD, які належать до різних лінійок. Перший орієнтований на настільні ПК і геймерів завдяки технології 3D V-Cache, другий — мобільний чип для ноутбуків, що робить їхнє порівняння особливо цікавим. У цьому огляді ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600X3D випереджає Ryzen 7 7736U за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують вищі показники в Cinebench R23, Geekbench 6 та Passmark. Він також демонструє кращу швидкість у файлових операціях, компіляції та обробці зображень. Ryzen 7 7736U, своєю чергою, є енергоефективним мобільним рішенням, яке підходить для компактних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор або робочих станцій, обирайте 7600X3D. Для мобільності та тривалої автономності — 7736U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7600X3D має вищий загальний рейтинг (58 балів) порівняно з Ryzen 7 7736U (52 бали), що вказує на його перевагу в продуктивності.
  • 7600X3D значно випереджає 7736U в однопотокових тестах: Geekbench 6 (2662 проти 1838) та Passmark (3610 проти 3338), що важливо для ігор і швидкодії додатків.
  • У багатопотокових завданнях 7600X3D також лідирує: Cinebench R23 (13469 проти 12768) та Geekbench 6 (12393 проти 8438), забезпечуючи кращу роботу з відеомонтажем і рендерингом.
  • Ryzen 5 7600X3D демонструє вищу швидкість у файловому стисненні (1430 MB/s проти 832 MB/s) та компіляції Clang (90.5 Klines/s проти 62.3 Klines/s).
  • Ryzen 7 7736U випущено раніше (січень 2023) і він належить до мобільної серії U, що робить його більш енергоефективним, але менш потужним за настільний 7600X3D (вересень 2024).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1702 1548
Cinebench R23 (багатоядерний) 13469 12768

GeekBench v6

File compression 1430 MB/sec 832.2 MB/sec
Clang compilation 90.5 Klines/sec 62.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 261.1 pages/sec 180.2 pages/sec
PDF Renderer 304.1 Mpixels/sec 246.8 Mpixels/sec
Text processing 269 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 58.9 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 89.4 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 18.7 Mpixels/sec 15.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2662 1838
Geekbench 6 (багатоядерний) 12393 8438

PassMark

Integer math 74.6 GOps/sec 81.6 GOps/sec
Floating point math 44.1 GOps/sec 46.7 GOps/sec
Find prime numbers 245M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 34.8M Strings/sec 27.8M Strings/sec
Data encryption 16.3 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 284.6 MBytes/sec 283.5 MBytes/sec
Physics 2952 Frames/sec 1008 Frames/sec
Extended instructions 20.8B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3610 3338
Passmark CPU (багатоядерний) 26055 22195

Загальна інформація

Виробник Amd Intel
Дата виходу 2 вересня 2024 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4.1 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 41x 27x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 96 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 11,2 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-28 Вт
Сокет AM5 FP7
Критична температура 89°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 680M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 2 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600X3D Сайт AMD Ryzen 7 7736U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7600X3D чи Ryzen 7 7736U?

AMD Ryzen 5 7600X3D значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та технології 3D V-Cache, що забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор.

Чи підходить Ryzen 7 7736U для робочих станцій?

Ryzen 7 7736U — мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він може впоратися з офісними завданнями та легким монтажем, але для професійного рендерингу або 3D-моделювання краще обрати настільний 7600X3D.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7736U як мобільний чип зазвичай має нижчий TDP, що робить його оптимальним для тривалої роботи від батареї.

Чи варто переплачувати за Ryzen 5 7600X3D?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, рендерингу або компіляції, то 7600X3D виправдовує свою ціну. Для повсякденних завдань і мобільності достатньо Ryzen 7 7736U.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 5 7600X3D має вищий показник інтегрованої графіки (37 балів проти 33), що дає невелику перевагу в базових графічних завданнях, але для ігор все одно потрібна дискретна відеокарта.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.