Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7600X3D vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7600X3D та AMD Ryzen 9 7900X3D — два потужні представники лінійки X3D, які пропонують 3D V-Cache для ігрових навантажень. Перший вийшов у вересні 2024 року як доступніший варіант для геймерів, тоді як другий дебютував на початку 2023-го і позиціонується як флагманське рішення для творчих завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600X3D — це ідеальний вибір для геймерів, які хочуть максимальну ігрову продуктивність за помірну ціну. Завдяки 3D V-Cache він демонструє чудові результати в іграх, але поступається в багатопотокових завданнях. Натомість AMD Ryzen 9 7900X3D з 12 ядрами та 24 потоками значно швидший у рендерингу, компіляції коду та роботі з відео. Якщо ваш пріоритет — ігри, обирайте 7600X3D. Для гібридного використання (ігри + робота) 7900X3D буде більш універсальним.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 7600X3D має 6 ядер і 12 потоків, тоді як Ryzen 9 7900X3D — 12 ядер і 24 потоки, що дає йому значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 7900X3D набирає 27817 балів проти 13469 у 7600X3D, що майже вдвічі швидше. У Geekbench 6 багатоядерний результат також вищий: 18277 проти 12393.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 9 7900X3D випереджає в одноядерних тестах: Cinebench R23 2041 проти 1702, Geekbench 6 3024 проти 2662. Це позначається на швидкодії в іграх та додатках, чутливих до одного потоку.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100.0, що свідчить про високий ККД. Проте 7900X3D споживає більше енергії під навантаженням через більшу кількість ядер.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X3D отримав вищий бал за вбудоване відеоядро (64 проти 37), що робить його кращим варіантом для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1702 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 13469 27817

GeekBench v6

File compression 1430 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 90.5 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 261.1 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 304.1 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 269 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 58.9 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 89.4 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 18.7 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2662 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 12393 18277

PassMark

Integer math 74.6 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 44.1 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 245M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 34.8M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 16.3 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 284.6 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 2952 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 20.8B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3610 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 26055 50404

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 2 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 4.1 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 41x 44x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 96 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Кількість транзисторів 11,2 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет AM5 AM5
Критична температура 89°C 89°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 128
TMUs 8 8
ROPs 4 4
Обчислювальні блоки 2 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7600X3D Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7600X3D чи Ryzen 9 7900X3D?

Для ігор Ryzen 5 7600X3D часто є кращим вибором завдяки 3D V-Cache, який знижує затримки в ігрових сценах. Він також дешевший, а його 6 ядер достатньо для більшості сучасних ігор.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7900X3D?

Так, якщо ви займаєтеся рендерингом, відеомонтажем або компіляцією коду. 12 ядер забезпечують майже вдвічі вищу багатоядерну продуктивність порівняно з 7600X3D.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100.0, але Ryzen 5 7600X3D споживає менше енергії завдяки меншій кількості ядер, що робить його більш економним у повсякденному використанні.

Чи підтримують ці процесори розгін?

Обидва процесори мають розблокований множник, але через 3D V-Cache вони чутливі до напруги. Розгін можливий, але потребує обережності та якісного охолодження.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Ryzen 9 7900X3D — очевидний вибір для робочих станцій завдяки 12 ядрам і вищій продуктивності в багатопотокових завданнях, таких як рендеринг, компіляція та віртуалізація.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.