Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7640HS vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7640HS — це сучасний мобільний процесор 2023 року, створений за архітектурою Zen 4, який пропонує високу однопотокову продуктивність та енергоефективність. AMD Ryzen 7 2700X — це настільний чип 2018 року на архітектурі Zen+, який колись вважався потужним рішенням для багатозадачності. У цьому порівнянні ми розглянемо, як два процесори різних поколінь і призначень співвідносяться за продуктивністю, тестами та сценаріями використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640HS значно випереджає Ryzen 7 2700X в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2466 проти 1269) та має помітну перевагу в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 13029 проти 10140). Завдяки новішій архітектурі та інтегрованій графіці RDNA 3, 7640HS краще підходить для сучасних ігор і робочих завдань, де важлива швидкість одного ядра. Ryzen 7 2700X може бути цікавим лише для бюджетних настільних збірок, де критична низька ціна, але загалом 7640HS є більш збалансованим і продуктивним рішенням.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7640HS має майже вдвічі вищий результат в Geekbench 6 (2466 проти 1269), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна потужність: У Cinebench R23 7640HS набирає 13029 балів проти 10140 у 2700X, попри меншу кількість ядер, завдяки сучасній архітектурі.
  • Енергоефективність: Мобільний 7640HS споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як 2700X потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: 7640HS оснащений графікою Radeon 760M, яка забезпечує базову ігрову продуктивність без дискретної відеокарти, чого немає у 2700X.
  • Технологічність: 7640HS підтримує PCIe 5.0 та DDR5, тоді як 2700X обмежений PCIe 3.0 та DDR4, що впливає на швидкість роботи з сучасними SSD та пам'яттю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1715 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 13029 10140

GeekBench v6

File compression 1000 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 76.6 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.1 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 254.4 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 263.2 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 52.6 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 75.4 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 17.3 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2466 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 10193 6487

PassMark

Integer math 73.8 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 45.5 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 78M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 30.1M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 15.9 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 272.4 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 1173 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 20.8B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3633 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 22998 17518

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Немає даних
Інтегрована графіка Radeon 760M Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4,3 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 43x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 4,8 млрд
Техпроцес 4 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-54 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 85°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 760M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 8 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,66 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-2933
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7640HS Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 7640HS чи Ryzen 7 2700X?

Ryzen 5 7640HS значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 3633 проти 2421) та інтегрованій графіці RDNA 3, що забезпечує плавніший ігровий досвід.

Чи варто міняти Ryzen 7 2700X на Ryzen 5 7640HS?

Так, якщо ви переходите на ноутбук або потребуєте вищої продуктивності в однопотокових завданнях. 7640HS пропонує приріст у Cinebench R23 на 28% і значно кращу енергоефективність.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Ryzen 5 7640HS випереджає Ryzen 7 2700X у багатоядерних тестах (Geekbench 6: 10193 проти 6487), незважаючи на меншу кількість ядер, завдяки архітектурі Zen 4.

Чи підходить Ryzen 5 7640HS для робочих станцій?

Так, він добре впорається з компіляцією коду (76.6 Klines/sec), обробкою фото (75.4 images/sec) та іншими завданнями, хоча для важкого рендерингу краще обрати настільний процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Ryzen 5 7640HS значно енергоефективніший завдяки мобільному дизайну та архітектурі Zen 4, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.