Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7640U vs AMD Ryzen 7 4700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7640U (2023) та AMD Ryzen 7 4700U (2020) — два мобільні процесори для тонких ноутбуків. Незважаючи на те, що Ryzen 7 має більше ядер, Ryzen 5 7640U побудований на новішій архітектурі Zen 4, що забезпечує значно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та інтегрованій графіці.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U значно перевершує Ryzen 7 4700U за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 43%, багатопотокова — майже вдвічі. Новіша архітектура та інтегрована графіка RDNA 3 роблять 7640U кращим вибором для роботи, творчості та легких ігор. Ryzen 7 4700U може бути актуальним лише в бюджетних ноутбуках, де ціна є головним фактором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7640U набирає 2338 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1488 у Ryzen 7 4700U — різниця близько 57% на користь новішої моделі.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат 7640U (11012 балів) майже в 1.5 раза вищий за 4700U (7378 балів), незважаючи на меншу кількість ядер.
  • Інтегрована графіка: Radeon 760M (7640U) забезпечує на 55% вищу продуктивність у бенчмарках (наприклад, Background blur: 46.3 проти 26.4 зображень/с), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 7640U досягає кращих результатів при аналогічному або нижчому TDP завдяки техпроцесу 4 нм.
  • Рік виходу: Ryzen 5 7640U (2023) отримав підтримку новітніх технологій (DDR5, PCIe 4.0), тоді як Ryzen 7 4700U (2020) обмежений DDR4 та PCIe 3.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1635 1220
Cinebench R23 (багатоядерний) 11012 7378

GeekBench v6

File compression 1190 MB/sec 541.3 MB/sec
Clang compilation 72.3 Klines/sec 41.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 219.7 pages/sec 109.5 pages/sec
PDF Renderer 267.6 Mpixels/sec 136.9 Mpixels/sec
Text processing 242.2 pages/sec 130.3 pages/sec
Background blur 46.3 images/sec 26.4 images/sec
Photo processing 94.5 images/sec 43.1 images/sec
Ray tracing 15.4 Mpixels/sec 8.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2338 1488
Geekbench 6 (багатоядерний) 10420 5475

PassMark

Integer math 70.7 GOps/sec 42.2 GOps/sec
Floating point math 41.5 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 77M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 28.4M Strings/sec 18.4M Strings/sec
Data encryption 15.1 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 243.8 MBytes/sec 156.3 MBytes/sec
Physics 1194 Frames/sec 603 Frames/sec
Extended instructions 17.1B Matrices/sec 13.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3524 2522
Passmark CPU (багатоядерний) 21284 13371

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 травня 2023 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Radeon 760M Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 3.5 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 20x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 10-25 Вт
Сокет FP8 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 760M Radeon Vega 7
Частота GPU 800 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2600 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 512 448
TMUs 32 28
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 8 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 2,66 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 256 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7640U Сайт AMD Ryzen 7 4700U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 7640U чи Ryzen 7 4700U?

Ryzen 5 7640U значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon 760M. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх на низьких налаштуваннях, тоді як 4700U підходить лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Ryzen 7 4700U у 2024 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений. Ryzen 7 4700U все ще справляється з офісними завданнями та переглядом відео, але для роботи з важкими програмами або ігор краще обрати модель на Ryzen 5 7640U.

У чому перевага Ryzen 5 7640U над Ryzen 7 4700U?

Головна перевага — новіша архітектура Zen 4, що забезпечує вищу продуктивність на ядро, кращу енергоефективність та підтримку DDR5. Також інтегрована графіка RDNA 3 значно потужніша за Vega у 4700U.

Який процесор енергоефективніший: Ryzen 5 7640U чи Ryzen 7 4700U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 7640U досягає вищої продуктивності при тому ж TDP. У реальних сценаріях він споживає менше енергії при виконанні однакових завдань.

Чи підходить Ryzen 5 7640U для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (10420 балів у Geekbench 6) та швидкій інтегрованій графіці, 7640U добре справляється з редагуванням відео 1080p і легким 4K. Ryzen 7 4700U буде помітно повільнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.