Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7640U vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7640U — це мобільний процесор 2023 року, створений для тонких ноутбуків із акцентом на енергоефективність. Натомість AMD Ryzen 9 5950X — флагманський десктопний CPU 2020 року, орієнтований на максимальну багатопотокову продуктивність для робочих станцій. Попри різні архітектури та призначення, обидві моделі від AMD демонструють високі результати в однопотокових задачах, але кардинально відрізняються за кількістю ядер, енергоспоживанням і сценаріями використання.

Короткий висновок. Якщо вам потрібен процесор для компактного ноутбука з тривалим часом автономної роботи та достатньою продуктивністю для повсякденних завдань, обирайте Ryzen 5 7640U. Він виграє за енергоефективністю та має інтегровану графіку. Якщо ж ваша мета — збірка потужного десктопа для відеомонтажу, 3D-рендерингу або інших багатопотокових навантажень, Ryzen 9 5950X із 16 ядрами та вдвічі вищим багатоядерним результатом Cinebench R23 стане кращим вибором. Водночас у простих іграх 7640U може бути прийнятнішим завдяки інтегрованій графіці.

Основні відмінності

  • Ryzen 5 7640U має значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 9 5950X споживає набагато більше енергії та потребує потужного охолодження.
  • Багатоядерна продуктивність Ryzen 9 5950X майже вдвічі вища: 26017 балів у Cinebench R23 проти 11012 у 7640U, що критично для рендерингу та компіляції.
  • Ryzen 5 7640U оснащений інтегрованою графікою, що дозволяє запускати прості ігри та відео без дискретної відеокарти, тоді як 5950X потребує окремого GPU.
  • За однопотоковою продуктивністю обидва процесори дуже близькі: 1635 проти 1614 балів у Cinebench R23, що забезпечує швидку роботу в браузері та офісних додатках.
  • Ryzen 9 5950X випереджає 7640U у задачах, що використовують багато ядер: Clang compilation (147.1 проти 72.3 Klines/sec) та Ray tracing (38.4 проти 15.4 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1635 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 11012 26017

GeekBench v6

File compression 1190 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 72.3 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 219.7 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 267.6 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 242.2 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 46.3 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 94.5 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 15.4 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2338 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 10420 12728

PassMark

Integer math 70.7 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 41.5 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 77M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 28.4M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 15.1 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 243.8 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 1194 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 17.1B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3524 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 21284 45602

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 травня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 760M Немає

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 3.5 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 34x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 760M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 8 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,66 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7640U Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Ryzen 5 7640U має інтегровану графіку, тому може запускати нетребувальні ігри без дискретної відеокарти. Однак для сучасних ігор потрібен окремий GPU, і в такому разі Ryzen 9 5950X з більшою кількістю ядер забезпечить вищу продуктивність у поєднанні з потужною відеокартою.

Чи можна використовувати Ryzen 5 7640U для відеомонтажу?

Так, для легкого відеомонтажу його продуктивності достатньо. Однак для роботи з 4K-відео або складними ефектами Ryzen 9 5950X буде значно ефективнішим завдяки вдвічі більшій багатоядерній потужності.

Який процесор енергоефективніший?

Ryzen 5 7640U — мобільний чип із низьким енергоспоживанням, що забезпечує тривалу автономність ноутбука. Ryzen 9 5950X споживає значно більше енергії (до 105 Вт і вище) і потребує потужного охолодження.

Чи підходить Ryzen 9 5950X для офісних завдань?

Так, він чудово справляється з офісними програмами, але для простих завдань його потужність надмірна. Ryzen 5 7640U буде більш раціональним вибором для роботи з документами та браузером.

Який процесор вигідніше купити у 2025 році?

Якщо ви збираєте ноутбук — обирайте Ryzen 5 7640U. Для десктопа, особливо для рендерингу або компіляції, Ryzen 9 5950X залишається потужним рішенням, хоча вже не найновішим. Варто враховувати сумісність із материнською платою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.