Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 8400F vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 8400F і AMD Ryzen 9 5900HX — це два процесори різних поколінь і призначень. Перший — сучасний настільний чип для збірки ПК, другий — потужний мобільний CPU для ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати тестів та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8400F випереджає Ryzen 9 5900HX в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його кращим вибором для ігор і повсякденних завдань. Однак Ryzen 9 5900HX має вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 12827 проти 10972), що може бути корисним для відеомонтажу та рендерингу. Якщо вам потрібен сучасний настільний ПК — обирайте 8400F, якщо потужний ноутбук — 5900HX.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8400F має вищу одноядерну продуктивність за даними Geekbench 6 (2541 проти 2027) та Cinebench R23 (1601 проти 1486), що забезпечує кращу швидкодію в іграх і простих додатках.
  • AMD Ryzen 9 5900HX демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12827 проти 10972), що робить його більш придатним для багатозадачності та професійних завдань.
  • Ryzen 5 8400F значно швидший у тестах обробки файлів (File compression: 1320 MB/sec проти 734,8 MB/sec) та браузингу (HTML 5 Browser: 256,7 pages/sec проти 145,5 pages/sec).
  • Ryzen 9 5900HX виграє в тестах рендерингу PDF (256,9 Mpixels/sec проти 282 Mpixels/sec, хоча різниця невелика) та ray tracing (17,1 Mpixels/sec проти 18,3 Mpixels/sec), але загалом поступається в інших бенчмарках.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Ryzen 5 8400F є настільним рішенням, тоді як Ryzen 9 5900HX — мобільним, що впливає на сценарії використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1601 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 10972 12827

GeekBench v6

File compression 1320 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 84.7 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 256.7 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 282 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 271.8 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 60.5 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 97.2 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 18.3 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2541 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 12058 8506

PassMark

Integer math 72.9 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 45 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 89M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 16.1 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 279.1 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 1325 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 21.5B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3600 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 23635 22533

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 14 травня 2024 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4,2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 42x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 35-54 Вт
Сокет AM5 FP6
Критична температура 95°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 8400F Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2100 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: AMD Ryzen 5 8400F чи AMD Ryzen 9 5900HX?

Для ігор краще підійде AMD Ryzen 5 8400F завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2541 проти 2027). Він забезпечує більшу частоту кадрів у більшості сучасних ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5900HX для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 5900HX добре підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 12827), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Ryzen 5 8400F є настільним і споживає більше енергії в абсолютних значеннях. Ryzen 9 5900HX оптимізований для ноутбуків, тому в мобільному використанні він ефективніший.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, порівняння можливе, але слід враховувати різне призначення: Ryzen 5 8400F — для стаціонарного ПК, Ryzen 9 5900HX — для ноутбука. Вибір залежить від вашого форм-фактора.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

AMD Ryzen 5 8400F має вищий загальний рейтинг (57 проти 52), що свідчить про його перевагу в більшості тестів, особливо в одноядерних завданнях та швидкості обробки даних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.