Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 8540U vs AMD Ryzen 7 7435HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 8540U та AMD Ryzen 7 7435HS — це два сучасні процесори від AMD, призначені для різних сценаріїв використання. Перший орієнтований на ультрабуки з акцентом на енергоефективність, другий — на продуктивні ігрові та робочі ноутбуки. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та особливості, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8540U виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1801 проти 1477) та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і тривалої роботи від батареї. Натомість AMD Ryzen 7 7435HS демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 13805 проти 10492) та краще справляється з ресурсоємними завданнями, такими як рендеринг і компіляція. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності — обирайте Ryzen 7, якщо ж важливі автономність і швидкість у простих програмах — Ryzen 5.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 8540U значно випереджає Ryzen 7 7435HS у Cinebench R23 (1801 проти 1477) та Geekbench 6 (2447 проти 2010), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 7435HS на 32% швидший у Cinebench R23 (13805 проти 10492) та на 29% у Passmark CPU багатоядерному (23823 проти 18433), що робить його кращим для відеомонтажу, 3D-моделювання та компіляції коду.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про їхню високу оптимізацію, але Ryzen 5 8540U споживає менше енергії завдяки архітектурі, орієнтованій на ультрабуки.
  • Результати в робочих завданнях: Ryzen 7 7435HS лідирує в Clang compilation (77.5 проти 62.7 Klines/sec) та PDF Renderer (308.7 проти 226.9 Mpixels/sec), тоді як Ryzen 5 8540U швидший у Text processing (247.2 проти 208.8 pages/sec).
  • Інтегрована графіка: Обидва процесори мають однаковий бал інтегрованої графіки (33), що означає базові можливості для відтворення відео та простих ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1801 1477
Cinebench R23 (багатоядерний) 10492 13805

GeekBench v6

File compression 1010 MB/sec 881.7 MB/sec
Clang compilation 62.7 Klines/sec 77.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 179.9 pages/sec 193.5 pages/sec
PDF Renderer 226.9 Mpixels/sec 308.7 Mpixels/sec
Text processing 247.2 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 42.7 images/sec 46.2 images/sec
Photo processing 74.8 images/sec 77.4 images/sec
Ray tracing 13.7 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2447 2010
Geekbench 6 (багатоядерний) 9174 9779

PassMark

Integer math 58.1 GOps/sec 87 GOps/sec
Floating point math 35.4 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 72M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 23.7M Strings/sec 32.1M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 19.1 GBytes/sec
Data compression 212.9 MBytes/sec 316.6 MBytes/sec
Physics 1059 Frames/sec 1009 Frames/sec
Extended instructions 15.2B Matrices/sec 22.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3700 3205
Passmark CPU (багатоядерний) 18433 23823

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 1 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Radeon 740M Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 3.2 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 31x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 35-54 Вт
Сокет FP7 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 4 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,43 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR5-4800
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 8540U Сайт AMD Ryzen 7 7435HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 8540U чи Ryzen 7 7435HS?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Ryzen 5 8540U має перевагу завдяки вищим одноядерним показникам. Однак Ryzen 7 7435HS може бути кращим у сучасних іграх, які використовують багатоядерність, але за умови наявності потужної дискретної відеокарти.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва процесори мають однаковий високий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 8540U розроблений для ультрабуків і, відповідно, має нижче енергоспоживання, що забезпечує довшу автономність.

Чи підходить Ryzen 7 7435HS для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 7435HS чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності. Він значно швидший у рендерингу та компіляції, ніж Ryzen 5 8540U.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Інтегрована графіка обох процесорів оцінюється однаково (33 бали), тому вони забезпечують базовий рівень для перегляду відео та простих ігор. Для серйозних ігор або роботи з графікою потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор обрати для роботи з текстом та офісними програмами?

Для офісних завдань краще підійде Ryzen 5 8540U, оскільки він має вищу однопотокову продуктивність і швидше обробляє текстові операції (247.2 проти 208.8 pages/sec), а також забезпечує довшу автономність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.