Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 8540U vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 8540U та AMD Ryzen Z1 Extreme — два сучасні мобільні процесори від AMD, які належать до різних лінійок. Перший орієнтований на тонкі та легкі ноутбуки з акцентом на енергоефективність, другий — на ігрові портативні пристрої та компактні системи. Обидва побудовані на архітектурі Zen 4, але мають різні конфігурації ядер і частотні профілі. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8540U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1801 проти 1689) та має вищий показник Passmark CPU (одноядерний) — 3700 проти 3608, що робить його кращим для швидкого відгуку в повсякденних завданнях. Натомість AMD Ryzen Z1 Extreme демонструє значно вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 13955 проти 10492) та кращу інтегровану графіку (Ray tracing: 20.6 проти 13.7 Mpixels/sec). Якщо вам потрібен енергоефективний процесор для роботи та навчання — обирайте 8540U. Для ігор та ресурсомістких завдань краще підійде Z1 Extreme.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8540U має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1801 проти 1689), що забезпечує кращу швидкодію в простих завданнях.
  • AMD Ryzen Z1 Extreme значно випереджає в багатоядерних тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 13955 проти 10492, що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка Z1 Extreme потужніша: Ray tracing досягає 20.6 Mpixels/sec проти 13.7 у 8540U, що дає перевагу в іграх.
  • AMD Ryzen Z1 Extreme швидше обробляє файли (1120 MB/sec проти 1010) та компілює код (90.7 Klines/sec проти 62.7), що робить його кращим для професійних завдань.
  • AMD Ryzen 5 8540U вийшов раніше (грудень 2023) і орієнтований на ультрабуки, тоді як Z1 Extreme (квітень 2024) створений для портативних ігрових консолей.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1801 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 10492 13955

GeekBench v6

File compression 1010 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 62.7 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 179.9 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 226.9 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 247.2 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 42.7 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 74.8 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 13.7 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2447 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 9174 11223

PassMark

Integer math 58.1 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 35.4 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 72M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 23.7M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 212.9 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 1059 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 15.2B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3700 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 18433 25097

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 780M

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 25 млрд
Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 9-30 Вт
Сокет FP7 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 780M
Частота GPU 800 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2800 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 4 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,43 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 256 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 8540U Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 8540U чи Ryzen Z1 Extreme?

AMD Ryzen Z1 Extreme краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (Ray tracing 20.6 проти 13.7 Mpixels/sec) і вищій багатоядерній продуктивності, що важливо в сучасних іграх.

Чи варто вибирати Ryzen 5 8540U для роботи з офісними програмами?

Так, Ryzen 5 8540U чудово підходить для офісних завдань завдяки високій одноядерній продуктивності (1801 у Cinebench R23) та енергоефективності, що забезпечує тривалу автономну роботу.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 8540U створений для ультрабуків, тому в реальних сценаріях він споживає менше енергії.

Який CPU швидше в багатозадачності?

AMD Ryzen Z1 Extreme швидше в багатозадачності завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 13955 проти 10492), що дозволяє одночасно запускати важкі програми.

Чи можна використовувати Ryzen Z1 Extreme в звичайному ноутбуці?

Ryzen Z1 Extreme в основному призначений для портативних ігрових пристроїв, але технічно може працювати в ноутбуці з відповідним охолодженням, хоча його енергоспоживання вище, ніж у 8540U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.