Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 8600G vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох процесорів AMD різних поколінь: свіжий Ryzen 5 8600G на архітектурі Zen 4 та перевірений Ryzen 7 5800 на Zen 3. Незважаючи на однакову кількість ядер (8), ці моделі суттєво відрізняються за продуктивністю, енергоефективністю та призначенням. Ryzen 5 8600G пропонує потужну інтегровану графіку RDNA 3, тоді як Ryzen 7 5800 робить акцент на багатопотоковій роботі. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8600G виграє в однопотоковій продуктивності, енергоефективності та має значно кращу вбудовану графіку, що робить його ідеальним вибором для компактних ПК без дискретної відеокарти. Натомість Ryzen 7 5800 демонструє вищі результати в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 14065 проти 13628) і трохи кращу швидкість рейтрейсингу. Якщо вам потрібен універсал із сучасною архітектурою та графікою — обирайте 8600G. Для суто обчислювальних робочих навантажень на старішій платформі — 5800 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 8600G значно випереджає Ryzen 7 5800 (Geekbench 6 одноядерний: 2727 vs 2068, Passmark одноядерний: 3888 vs 3389).
  • Інтегрована графіка: 8600G має потужнішу вбудовану графіку RDNA 3, що забезпечує майже в 2,5 рази вищу швидкість обробки фону (Background blur: 60.9 vs 24.6 images/sec).
  • Багатопотокові завдання: Ryzen 7 5800 трохи швидший у Cinebench R23 багатоядерному (14065 vs 13628) та Passmark багатоядерному (25761 vs 25394).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але 8600G досягає цього на новішому техпроцесі.
  • Робота з файлами та текст: Ryzen 5 8600G швидше стискає файли (1270 vs 1003.9 MB/sec) і обробляє текст (284 vs 217.1 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1782 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) 13628 14065

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 85.2 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 269.9 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 330.3 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 284 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 60.9 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 109.2 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 18.3 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2727 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 12463 9314

PassMark

Integer math 78 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Floating point math 48.1 GOps/sec 51.5 GOps/sec
Find prime numbers 98M Primes/sec 111M Primes/sec
Random string sorting 33.8M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 17.4 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 295.9 MBytes/sec 314.7 MBytes/sec
Physics 1487 Frames/sec 1134 Frames/sec
Extended instructions 22.7B Matrices/sec 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3888 3389
Passmark CPU (багатоядерний) 25394 25761

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 12 січня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 760M Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4,3 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 43x 34x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 65 Вт
Сокет AM5 AM4
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 760M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 8 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,87 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 8600G Сайт AMD Ryzen 7 5800
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор без дискретної відеокарти?

AMD Ryzen 5 8600G має значно потужнішу інтегровану графіку RDNA 3, що дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях. Ryzen 7 5800 зі старою графікою Vega для ігор без відеокарти не підходить.

Чи варто міняти Ryzen 7 5800 на Ryzen 5 8600G?

Якщо ви використовуєте дискретну відеокарту, апгрейд не дасть суттєвого приросту в іграх. Для збірки без відеокарти або для енергоефективного офісного ПК — 8600G буде кращим вибором.

У яких завданнях Ryzen 7 5800 випереджає 8600G?

Ryzen 7 5800 трохи швидший у багатопотокових бенчмарках (Cinebench R23 багатоядерний, Passmark багатоядерний) та рейтрейсингу. Він краще підходить для відеомонтажу, компіляції та інших паралельних обчислень.

Який процесор споживає менше електроенергії?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності, але Ryzen 5 8600G виготовлений за новішим техпроцесом (4 нм), що забезпечує менше тепловиділення за високої продуктивності.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Ryzen 5 8600G підтримує DDR5 та PCIe 5.0, тоді як Ryzen 7 5800 — лише DDR4 та PCIe 4.0. Це важливо враховувати при виборі материнської плати та оперативної пам'яті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.