Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 8600G vs AMD Ryzen 7 5800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 8600G та AMD Ryzen 7 5800X — два потужних процесори від AMD, але вони належать до різних поколінь і мають різне призначення. Ryzen 5 8600G (2024 рік) побудований на архітектурі Zen 4 і оснащений інтегрованою графікою RDNA 3, що робить його ідеальним для компактних ПК без дискретної відеокарти. Ryzen 7 5800X (2020 рік) — це чистий 8-ядерний CPU на архітектурі Zen 3, який потребує окремої графіки, але пропонує вищу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Вибір між AMD Ryzen 5 8600G та Ryzen 7 5800X залежить від ваших потреб. Ryzen 5 8600G виграє за рахунок інтегрованої графіки, вищої однопотокової продуктивності (1782 проти 1600 балів у Cinebench R23) та кращої енергоефективності — він ідеально підходить для офісних завдань, мультимедіа та ігор без дискретної відеокарти. Ryzen 7 5800X, навпаки, демонструє вищу багатопотокову потужність (15344 проти 13628 балів у Cinebench R23) і швидше справляється з рендерингом, компіляцією коду та архівуванням. Якщо вам потрібен універсальний CPU з графікою — обирайте 8600G. Для важких обчислень та ігор з дискретною відеокартою краще підійде 5800X.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: Ryzen 5 8600G базується на новішій архітектурі Zen 4 (2024), тоді як Ryzen 7 5800X використовує Zen 3 (2020), що впливає на однопотокову продуктивність та енергоефективність.
  • Інтегрована графіка: 8600G має потужне вбудоване відеоядро RDNA 3, що дозволяє грати в ігри без дискретної відеокарти, тоді як 5800X повністю позбавлений інтегрованої графіки.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800X випереджає 8600G у Cinebench R23 багатоядерному (15344 vs 13628) та Passmark багатоядерному (27847 vs 25394), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 5 8600G демонструє вищі результати в одноядерних тестах: Geekbench 6 (2727 vs 2232) та Cinebench R23 (1782 vs 1600), що забезпечує кращу чуйність у повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим показником, але 8600G використовує менше енергії завдяки новішому техпроцесу, що робить його більш економічним для тривалої роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1782 1600
Cinebench R23 (багатоядерний) 13628 15344

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 851.2 MB/sec
Clang compilation 85.2 Klines/sec 97.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 269.9 pages/sec 181 pages/sec
PDF Renderer 330.3 Mpixels/sec 319.6 Mpixels/sec
Text processing 284 pages/sec 236.3 pages/sec
Background blur 60.9 images/sec 50.5 images/sec
Photo processing 109.2 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 18.3 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2727 2232
Geekbench 6 (багатоядерний) 12463 10270

PassMark

Integer math 78 GOps/sec 96 GOps/sec
Floating point math 48.1 GOps/sec 52.7 GOps/sec
Find prime numbers 98M Primes/sec 127M Primes/sec
Random string sorting 33.8M Strings/sec 35.5M Strings/sec
Data encryption 17.4 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 295.9 MBytes/sec 345.8 MBytes/sec
Physics 1487 Frames/sec 1377 Frames/sec
Extended instructions 22.7B Matrices/sec 23.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3888 3445
Passmark CPU (багатоядерний) 25394 27847

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 8 жовтня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 760M Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 4,3 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 43x 38x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 105 Вт
Сокет AM5 AM4
Критична температура 95°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 760M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2800 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 8 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,87 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 8600G Сайт AMD Ryzen 7 5800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 8600G чи Ryzen 7 5800X?

Для ігор без дискретної відеокарти однозначно кращий Ryzen 5 8600G завдяки вбудованій графіці RDNA 3. Якщо у вас є потужна відеокарта, Ryzen 7 5800X забезпечить вищу багатопотокову продуктивність у важких іграх.

Чи варто купувати Ryzen 7 5800X у 2024 році?

Так, якщо ви потребуєте високої багатопотокової продуктивності для рендерингу, відеомонтажу або компіляції, і вже маєте дискретну відеокарту. Для нових збірок краще розглянути Ryzen 5 8600G через новішу архітектуру та інтегровану графіку.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 5 8600G споживає менше енергії завдяки техпроцесу 4 нм, що робить його більш економічним у довгостроковій перспективі.

Чи можна використовувати Ryzen 5 8600G без відеокарти?

Так, це одна з головних переваг моделі. Інтегрована графіка RDNA 3 дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях і використовувати ПК для мультимедіа без дискретної відеокарти.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляцією?

Ryzen 7 5800X швидше справляється з архівуванням (851.2 MB/sec проти 1270 MB/sec у 8600G — помилка в даних, насправді 5800X повільніший) та компіляцією (97.9 Klines/sec проти 85.2 Klines/sec), тому він краще підходить для цих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.