Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 8640HS vs AMD Ryzen 9 5900HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обираючи процесор для ноутбука, часто доводиться порівнювати моделі різних поколінь. AMD Ryzen 5 8640HS (2023) і AMD Ryzen 9 5900HS (2021) — два потужних чипи від AMD, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням — від ігор до роботи з важкими додатками.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8640HS випереджає Ryzen 9 5900HS за однопотоковою продуктивністю (на 21% у Geekbench 6) та інтегрованою графікою, що робить його кращим вибором для ігор і повсякденних завдань. Натомість Ryzen 9 5900HS демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Passmark (на 12%) та кращу енергоефективність, що підходить для тривалої роботи без підзарядки. Якщо вам потрібна свіжа архітектура та швидкість у сучасних додатках — обирайте 8640HS; для максимальної автономності та багатозадачності — 5900HS.

Основні відмінності

  • Ryzen 5 8640HS значно швидший в однопотокових тестах: Cinebench R23 на 18% (1730 проти 1470) та Geekbench 6 на 24% (2269 проти 1825), що дає перевагу в іграх і програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Ryzen 9 5900HS випереджає 8640HS у багатопотоковому Passmark (21660 проти 19412) та Clang compilation (61.3 проти 53.5 Klines/sec), що робить його кращим для компіляції коду та рендерингу.
  • 8640HS має кращу інтегровану графіку (34 vs 31 балів), що забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 9 5900HS отримав максимальний бал за енергоефективність (100 проти 0), що означає менше тепла та довший час роботи від батареї в ноутбуках.
  • Новіший Ryzen 5 8640HS (2023) базується на архітектурі Zen 4, тоді як 5900HS (2021) — на Zen 3, що впливає на підтримку сучасних інструкцій і швидкість обробки даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1730 1470
Cinebench R23 (багатоядерний) 13040 12745

GeekBench v6

File compression 928.4 MB/sec 609.2 MB/sec
Clang compilation 53.5 Klines/sec 61.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.7 pages/sec 124.3 pages/sec
PDF Renderer 200 Mpixels/sec 230 Mpixels/sec
Text processing 237.7 pages/sec 204.8 pages/sec
Background blur 37.6 images/sec 26.1 images/sec
Photo processing 72.3 images/sec 53.2 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2269 1825
Geekbench 6 (багатоядерний) 8013 7383

PassMark

Integer math 67.2 GOps/sec 87.8 GOps/sec
Floating point math 39 GOps/sec 47.6 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 25.1M Strings/sec 29.6M Strings/sec
Data encryption 13.5 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 223.9 MBytes/sec 285.1 MBytes/sec
Physics 914 Frames/sec 766 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 19.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3625 3162
Passmark CPU (багатоядерний) 19412 21660

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Radeon 760M Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.5 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Сокет FP8 FP6
Критична температура 100°C 105°C
Енергоспоживання (TDP) Немає даних 35 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 760M Radeon RX Vega 8
Частота GPU 800 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2600 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 8 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,66 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 8640HS Сайт AMD Ryzen 9 5900HS
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 8640HS чи Ryzen 9 5900HS?

Ryzen 5 8640HS краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 18-24% у бенчмарках) і потужнішій інтегрованій графіці. Це забезпечує більшу частоту кадрів у більшості сучасних ігор.

Чи варто купувати Ryzen 9 5900HS у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і багатопотокова продуктивність для завдань на кшталт відеомонтажу чи компіляції. Однак для нових ігор і додатків 8640HS буде більш актуальним.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 9 5900HS має значно кращу енергоефективність (100 балів проти 0), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків, де важливі автономність і низьке тепловиділення.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Обидва процесори не мають зазначеної ціни, але зазвичай Ryzen 9 5900HS коштує дорожче через старшу позицію в лінійці. Однак 8640HS пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності для більшості користувачів.

Який процесор краще впорається з багатозадачністю?

Ryzen 9 5900HS має вищий багатопотоковий Passmark (21660 проти 19412), що дає йому невелику перевагу при одночасному запуску кількох важких програм. Однак різниця незначна для повсякденних сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.