Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 8640U vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 8640U та AMD Ryzen 7 3800XT – два процесори від AMD, що належать до різних поколінь і цільових сегментів. 8640U – це сучасний мобільний чип для тонких ноутбуків, тоді як 3800XT – потужний настільний процесор 2020 року. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: чи то робота з багатозадачністю, чи то енергоефективність у компактному корпусі.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8640U виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1780 проти 1354) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю. Натомість Ryzen 7 3800XT демонструє вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 12955 проти 11289) і кращу продуктивність у задачах на кшталт рендерингу PDF або компіляції коду. Якщо вам потрібна мобільність та економія енергії – обирайте 8640U. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатопотокові завдання – 3800XT.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8640U має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2519 проти 1674), що дає перевагу в іграх та звичайних додатках.
  • Ryzen 7 3800XT перевершує в багатоядерних сценаріях (Passmark CPU багатоядерний: 23604 проти 20971), що важливо для відеомонтажу та рендерингу.
  • 8640U вирізняється кращою енергоефективністю (100 балів проти 100, але з урахуванням значно нижчого TDP), що робить його придатним для ультрабуків.
  • 3800XT випереджає в обробці PDF (279.9 Mpixels/sec проти 260.8) та компіляції Clang (73.2 Klines/sec проти 71), демонструючи витривалість у професійних задачах.
  • Ryzen 5 8640U має інтегровану графіку нового покоління (34 бали проти 32), що забезпечує кращу підтримку мультимедіа та легких ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 11289 12955

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 71 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 226.5 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 260.8 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 259.8 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 48.1 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 94.5 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 15.5 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2519 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 10308 8981

PassMark

Integer math 71.2 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 42 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 73M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 27.9M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 14.3 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 238.9 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 1060 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 17.2B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3547 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 20971 23604

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Radeon 760M Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.5 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 39x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 760M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 8 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,66 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 8640U Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 5 8640U має вищу однопотокову продуктивність (1780 проти 1354 в Cinebench R23 одноядерний), що забезпечує кращу швидкодію в більшості ігор. Однак для серйозних ігор потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто використовувати Ryzen 7 3800XT для робочих станцій?

Так, завдяки вищій багатоядерній продуктивності (12955 проти 11289 в Cinebench R23 багатоядерний) він краще справляється з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 5 8640U є мобільним чипом із значно нижчим TDP, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Який процесор новіший?

AMD Ryzen 5 8640U вийшов у грудні 2023 року, тоді як Ryzen 7 3800XT – у липні 2020 року. 8640U належить до свіжішого покоління з покращеною архітектурою.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але варто враховувати, що 8640U призначений для ноутбуків (обмежене охолодження, низьке енергоспоживання), а 3800XT – для стаціонарних ПК з потужнішим кулером. Вибір залежить від типу пристрою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.