Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 8640U vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 8640U та AMD Ryzen 7 5600X3D — це два сучасні процесори від AMD, які належать до різних лінійок і орієнтовані на різні сценарії використання. Ryzen 5 8640U — це енергоефективний чип для ультрабуків, що вийшов у грудні 2023 року, тоді як Ryzen 7 5600X3D — настільний процесор із 3D V-Cache, представлений у січні 2024 року. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8640U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1780 проти 1402, Geekbench 6: 2519 проти 1985) та енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв із тривалим часом автономної роботи. Натомість AMD Ryzen 7 5600X3D пропонує вищу багатоядерну продуктивність у Passmark (21953 проти 20971) та кращу інтегровану графіку, що підходить для ігор і робочих станцій. Якщо вам потрібен компактний ноутбук для повсякденних завдань — обирайте 8640U. Для настільного ПК з акцентом на ігри та багатозадачність — 5600X3D.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 8640U значно випереджає Ryzen 7 5600X3D у Cinebench R23 (1780 проти 1402) та Geekbench 6 (2519 проти 1985), що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 5600X3D демонструє кращі результати в Passmark (21953 проти 20971), хоча в Cinebench R23 (11289 проти 10232) лідирує 8640U — це свідчить про різну оптимізацію тестів.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал за цим параметром (100), але 8640U створений для мобільних пристроїв, тому споживає менше енергії в реальних умовах.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5600X3D має незначну перевагу (32 бали проти 34), що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти, хоча різниця мінімальна.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 5 8640U швидше стискає файли (1080 MB/s проти 984.7 MB/s) та обробляє текст (259.8 сторінок/с проти 194.1), що важливо для офісних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1780 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 11289 10232

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 71 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 226.5 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 260.8 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 259.8 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 48.1 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 94.5 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 15.5 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2519 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 10308 8781

PassMark

Integer math 71.2 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 42 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 73M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 27.9M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 14.3 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 238.9 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 1060 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 17.2B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3547 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 20971 21953

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 760M Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 760M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 8 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,66 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 8640U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 8640U чи Ryzen 7 5600X3D?

Ryzen 7 5600X3D краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та трохи кращій інтегрованій графіці. Однак для серйозних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8640U для роботи з відео?

Так, завдяки високій одноядерній продуктивності та швидкості обробки зображень (94.5 зображень/с) він добре справляється з монтажем відео в легких редакторах, але для професійного рендерингу краще обрати 5600X3D.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але Ryzen 5 8640U створений для ноутбуків і споживає менше енергії, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи варто купувати Ryzen 7 5600X3D для офісних завдань?

Для офісних завдань Ryzen 5 8640U буде кращим вибором через вищу одноядерну продуктивність і швидкість обробки текстів. 5600X3D більше орієнтований на ігри та багатозадачність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 5600X3D має незначну перевагу (32 бали проти 34), але різниця майже непомітна. Для сучасних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.