Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 9600X vs AMD Ryzen 7 7700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами два потужних процесори від AMD, які належать до різних поколінь, але конкурують в одному ціновому сегменті. Ryzen 5 9600X на архітектурі Zen 5 пропонує свіжі технології та високу однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 7 7700X з більшою кількістю ядер і потоків робить ставку на багатозадачність. Розберімося, який з них краще впорається з іграми, рендерингом та щоденними завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 9600X виграє в одноядерних тестах та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ігор і швидких обчислень. Натомість Ryzen 7 7700X має перевагу в багатоядерних бенчмарках (Cinebench R23 багатоядерний: 19872 проти 16297), що важливо для відеомонтажу та компіляції. Якщо ваш пріоритет — максимальна багатопотокова продуктивність, обирайте 7700X. Для ігор із кращою частотою кадрів — 9600X.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 9600X має вищі показники в Cinebench R23 одноядерний (2119 проти 2006) та Geekbench 6 одноядерний (3334 проти 2931).
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 7700X лідирує завдяки більшій кількості ядер/потоків, що видно в Cinebench R23 багатоядерний (19872 проти 16297) та Passmark багатоядерний (36000 проти 30101).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, але Ryzen 5 9600X (2024 рік) побудований на свіжішому техпроцесі Zen 5, що забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7700X отримав трохи вищий бал (48 проти 44), що може дати невелику перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 7 7700X швидше компілює код (Clang: 120.3 проти 102.2 Klines/sec) та рендерить PDF (437.3 проти 375.3 Mpixels/sec), тоді як Ryzen 5 9600X краще обробляє текст (353.7 проти 300.6 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2119 2006
Cinebench R23 (багатоядерний) 16297 19872

GeekBench v6

File compression 1550 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 102.2 Klines/sec 120.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 299.1 pages/sec 298 pages/sec
PDF Renderer 375.3 Mpixels/sec 437.3 Mpixels/sec
Text processing 353.7 pages/sec 300.6 pages/sec
Background blur 77.1 images/sec 72.1 images/sec
Photo processing 123.4 images/sec 114.7 images/sec
Ray tracing 21.6 Mpixels/sec 26.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3334 2931
Geekbench 6 (багатоядерний) 15031 15478

PassMark

Integer math 90.9 GOps/sec 114.2 GOps/sec
Floating point math 60.5 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Find prime numbers 230M Primes/sec 186M Primes/sec
Random string sorting 35.6M Strings/sec 48.8M Strings/sec
Data encryption 16.7 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 341.6 MBytes/sec 424 MBytes/sec
Physics 2036 Frames/sec 2094 Frames/sec
Extended instructions 28B Matrices/sec 32.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4587 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 30101 36000

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 29 вересня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Granite Ridge) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon Graphics Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.9 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет AM5 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600 - DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 9600X Сайт AMD Ryzen 7 7700X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 9600X чи Ryzen 7 7700X?

Для ігор краще підійде Ryzen 5 9600X завдяки вищій одноядерній продуктивності (2119 проти 2006 в Cinebench R23), що критично для більшості сучасних ігор.

Чи варто переплачувати за Ryzen 7 7700X заради більшої кількості ядер?

Так, якщо ви займаєтеся відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією. Ryzen 7 7700X має значну перевагу в багатопотокових завданнях (19872 проти 16297 в Cinebench R23).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 9600X на новішій архітектурі Zen 5 споживає менше енергії при аналогічному навантаженні.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають вбудоване відеоядро. Ryzen 7 7700X отримав трохи вищий бал (48 проти 44), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.

Який процесор краще обрати для офісних завдань та інтернету?

Обидва чудово впораються, але Ryzen 5 9600X виграє в тестах обробки тексту (353.7 проти 300.6 pages/sec) та HTML5 (299.1 проти 298 pages/sec), що робить його трохи швидшим для повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.