Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 9600X vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 9600X та AMD Ryzen Z1 Extreme — два сучасні процесори від AMD, які належать до різних лінійок і орієнтовані на різні сценарії використання. Ryzen 5 9600X, випущений у червні 2024 року, є настільним CPU для продуктивних ПК. Ryzen Z1 Extreme, анонсований у квітні 2024 року, створений спеціально для портативних ігрових пристроїв. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та визначимо, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 9600X випереджає Ryzen Z1 Extreme за більшістю показників продуктивності: однопотокові тести (Cinebench R23: 2119 проти 1689, Geekbench 6: 3334 проти 2524) та багатопотокові завдання (Cinebench R23: 16297 проти 13955) свідчать про його значну перевагу. Він також демонструє вищу швидкість у компресії файлів, компіляції коду та обробці зображень. Ryzen Z1 Extreme, хоча й поступається в абсолютній потужності, має відмінну енергоефективність (100 балів) та оптимізований для компактних ігрових систем. Якщо вам потрібен максимальний перформанс для стаціонарного ПК — обирайте Ryzen 5 9600X. Для портативного геймінгу та мобільних пристроїв краще підійде Ryzen Z1 Extreme.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 9600X має вищі результати в усіх бенчмарках: однопотоковий Cinebench R23 на 25% вищий (2119 vs 1689), а багатопотоковий — на 17% (16297 vs 13955).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал (100), але Ryzen Z1 Extreme спроєктований для роботи в умовах обмеженого енергоспоживання портативних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 9600X має кращу інтегровану графіку (44 бали проти 38), що дає перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Тип використання: Ryzen 5 9600X — настільний процесор для продуктивних ПК та ігор, тоді як Ryzen Z1 Extreme призначений для портативних консолей та ультрабуків.
  • Результати в реальних завданнях: Ryzen 5 9600X швидше стискає файли (1550 MB/s vs 1120 MB/s), компілює код (102.2 vs 90.7 Klines/s) та обробляє зображення (123.4 vs 93.4 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2119 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 16297 13955

GeekBench v6

File compression 1550 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 102.2 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 299.1 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 375.3 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 353.7 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 77.1 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 123.4 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 21.6 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3334 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 15031 11223

PassMark

Integer math 90.9 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 60.5 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 230M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 35.6M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 16.7 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 341.6 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 2036 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 28B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4587 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 30101 25097

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 25 квітня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Granite Ridge) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon Graphics Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.9 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 9-30 Вт
Сокет AM5 FP8
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics Radeon 780M
Boost частота GPU 2200 МГц 2700 МГц
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 9600X Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 9600X чи Ryzen Z1 Extreme?

Ryzen 5 9600X забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. Він перевершує Z1 Extreme в тестах Cinebench та Geekbench, тому для стаціонарного ігрового ПК краще обрати 9600X. Z1 Extreme оптимізований для портативних пристроїв.

Чи підходить Ryzen Z1 Extreme для робочих завдань?

Ryzen Z1 Extreme може впоратися з базовими робочими завданнями, але його продуктивність нижча, ніж у Ryzen 5 9600X. Для складних обчислень, компіляції коду чи обробки відео краще обрати настільний 9600X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen Z1 Extreme створений для роботи з низьким енергоспоживанням у портативних пристроях, тоді як Ryzen 5 9600X розрахований на стаціонарні системи з достатнім охолодженням.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціни на обидві моделі не вказані, але Ryzen 5 9600X, як правило, дорожчий через вищу продуктивність. Ryzen Z1 Extreme часто використовується в готових портативних консолях, тому його вартість залежить від пристрою.

Який процесор обрати для збірки ПК у 2024 році?

Якщо вам потрібен потужний настільний ПК для ігор та роботи — обирайте AMD Ryzen 5 9600X. Якщо ви плануєте портативний ігровий пристрій або ультрабук — AMD Ryzen Z1 Extreme буде оптимальним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.