Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 Pro 6650U vs AMD Ryzen 5 8400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 Pro 6650U та AMD Ryzen 5 8400F — це два процесори від одного виробника, але з різним призначенням. Перший розрахований на енергоефективні ноутбуки, другий — на настільні ПК без вбудованої графіки. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8400F помітно випереджає Ryzen 5 Pro 6650U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 10972 проти 8854) та однопотоковими завданнями (Geekbench 6 одноядерний: 2541 проти 1897). Він також швидше обробляє файли, компілює код та рендерить зображення. Однак Ryzen 5 Pro 6650U має інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для компактних ноутбуків без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у настільному ПК — обирайте 8400F, для мобільного сценарію з енергоефективністю — 6650U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8400F значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний на 24% вищий (10972 vs 8854), а Passmark багатоядерний — на 41% (23635 vs 16727).
  • Ryzen 5 8400F має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний на 34% більший (2541 vs 1897), що покращує швидкість у більшості ігор та повсякденних додатків.
  • Ryzen 5 Pro 6650U оснащений інтегрованою графікою, тоді як 8400F не має вбудованого GPU — для роботи йому обов'язково потрібна дискретна відеокарта.
  • Ryzen 5 Pro 6650U вийшов у квітні 2023 року та орієнтований на ноутбуки з низьким енергоспоживанням, а Ryzen 5 8400F — травень 2024 року, створений для настільних ПК.
  • Загальний рейтинг продуктивності (score) у 8400F вищий — 57 балів проти 50 у 6650U, що підтверджує його перевагу в обчислювальній потужності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1463 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 8854 10972

GeekBench v6

File compression 775.6 MB/sec 1320 MB/sec
Clang compilation 50.3 Klines/sec 84.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 161.2 pages/sec 256.7 pages/sec
PDF Renderer 199.7 Mpixels/sec 282 Mpixels/sec
Text processing 201.1 pages/sec 271.8 pages/sec
Background blur 34.2 images/sec 60.5 images/sec
Photo processing 74.3 images/sec 97.2 images/sec
Ray tracing 11.8 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1897 2541
Geekbench 6 (багатоядерний) 7374 12058

PassMark

Integer math 61.2 GOps/sec 72.9 GOps/sec
Floating point math 33.1 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 53M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 20.7M Strings/sec 32M Strings/sec
Data encryption 12.4 GBytes/sec 16.1 GBytes/sec
Data compression 193.4 MBytes/sec 279.1 MBytes/sec
Physics 856 Frames/sec 1325 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 21.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3192 3600
Passmark CPU (багатоядерний) 16727 23635

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 20 квітня 2023 14 травня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon 660M Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.9 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 42x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15-28 Вт 45-65 Вт
Сокет FP7 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 660M Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 Pro 6650U Сайт AMD Ryzen 5 8400F
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 5 8400F завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний на 34% вищий) забезпечує кращу частоту кадрів у іграх, але лише з дискретною відеокартою. Ryzen 5 Pro 6650U має інтегровану графіку для легких ігор без додаткового GPU.

Чи можна використовувати Ryzen 5 8400F без відеокарти?

Ні, Ryzen 5 8400F не має вбудованої графіки (позначка F). Для роботи та виведення зображення обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 5 Pro 6650U створений для ноутбуків і споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для автономних пристроїв.

Для яких завдань краще підійде Ryzen 5 Pro 6650U?

Ryzen 5 Pro 6650U ідеальний для ультрабуків, роботи з офісними додатками, веб-серфінгу та легкого мультимедіа завдяки інтегрованій графіці та низькому енергоспоживанню.

Який процесор має вищу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 5 8400F значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний на 24% вищий, а Passmark багатоядерний — на 41% вищий порівняно з Ryzen 5 Pro 6650U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.