Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 2700 vs AMD Ryzen 7 5800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 2700 та AMD Ryzen 7 5800U — два процесори від одного виробника, але з різним призначенням. Ryzen 7 2700 — це настільний CPU 2018 року з фокусом на багатопотоковість, тоді як Ryzen 7 5800U — мобільний чип 2021 року, створений для ноутбуків із пріоритетом енергоефективності. Незважаючи на однакову кількість ядер, архітектурні відмінності та різні сценарії використання роблять їх цікавими для порівняння. У цьому матеріалі ми детально розглянемо продуктивність в бенчмарках, енергоспоживання та інші ключові параметри, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800U випереджає Ryzen 7 2700 за одноядерною продуктивністю (Cinebench R23: 1425 проти 1057, Geekbench 6: 1899 проти 1159) та має кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для сучасних ноутбуків. Однак Ryzen 7 2700 демонструє вищу багатоядерну потужність у Cinebench R23 (8947 проти 8154) і може бути кращим вибором для стаціонарних ПК, де енергоспоживання не є критичним. Якщо вам потрібна мобільність і свіжа архітектура — обирайте 5800U. Для максимальної багатопотокової роботи в десктопі — 2700.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 7 5800U значно швидший завдяки архітектурі Zen 3 (Cinebench R23: +35%, Geekbench 6: +64%).
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 2700 має невелику перевагу в Cinebench R23 (8947 vs 8154), але 5800U лідирує в Geekbench 6 (7496 vs 6110).
  • Енергоефективність: обидва отримали 100 балів, але 5800U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP проти 65 Вт), що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5800U має потужнішу вбудовану графіку (28 балів проти 22), що дозволяє справлятися з легкими іграми та відео без дискретної карти.
  • Дата виходу та платформа: Ryzen 7 2700 (2018) — десктопний процесор, Ryzen 7 5800U (2021) — мобільний, що впливає на сумісність та сценарії використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1057 1425
Cinebench R23 (багатоядерний) 8947 8154

GeekBench v6

File compression 560.1 MB/sec 707 MB/sec
Clang compilation 50 Klines/sec 50.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 147 pages/sec 136.9 pages/sec
PDF Renderer 209.9 Mpixels/sec 220.8 Mpixels/sec
Text processing 102.6 pages/sec 191.1 pages/sec
Background blur 26.6 images/sec 32 images/sec
Photo processing 56.1 images/sec 57.1 images/sec
Ray tracing 11.7 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1159 1899
Geekbench 6 (багатоядерний) 6110 7496

PassMark

Integer math 55.5 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 28.6 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 39M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 27M Strings/sec 23.5M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 233.9 MBytes/sec 224.9 MBytes/sec
Physics 776 Frames/sec 773 Frames/sec
Extended instructions 9B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2177 3028
Passmark CPU (багатоядерний) 15700 18394

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8
Кодове ім'я Немає даних Zen 3 (Cezanne)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 19x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд Немає даних
Техпроцес 12 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 10-25 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 95°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 2700 Сайт AMD Ryzen 7 5800U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,05 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 2700 чи Ryzen 7 5800U?

Ryzen 7 5800U має вищу одноядерну продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор на ноутбуці. Однак для десктопних ігор з дискретною відеокартою Ryzen 7 2700 також буде гідним варіантом.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесор?

Так, але важливо враховувати різні сценарії: Ryzen 7 2700 призначений для стаціонарних ПК з високим енергоспоживанням, а Ryzen 7 5800U — для енергоефективних ноутбуків. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

У Cinebench R23 Ryzen 7 2700 трохи випереджає (8947 проти 8154), але в Geekbench 6 лідирує Ryzen 7 5800U (7496 проти 6110). Загалом, різниця невелика, і обидва добре справляються з багатозадачністю.

Чи варто купувати Ryzen 7 2700 у 2024 році?

Якщо ви збираєте бюджетний десктоп і не потребуєте найновіших технологій, Ryzen 7 2700 все ще може бути хорошим вибором. Однак для сучасних задач краще розглянути новіші моделі, як-от Ryzen 7 5800U для ноутбуків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний бал за енергоефективність, але Ryzen 7 5800U споживає значно менше (близько 15 Вт) порівняно з Ryzen 7 2700 (65 Вт), що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.