Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 2700 vs AMD Ryzen 7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 2700 та Ryzen 7 7700 — два процесори, що належать до різних поколінь архітектури Zen. Перший вийшов у 2018 році і був одним із найкращих рішень для багатозадачності, тоді як Ryzen 7 7700 (2023 рік) пропонує значно вищі частоти, оновлену архітектуру Zen 4 та підтримку DDR5. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у синтетичних тестах та реальних сценаріях, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700 значно перевершує Ryzen 7 2700 за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища на 111%, багатопотокова — на 110% (за даними Geekbench 6). У Cinebench R23 різниця ще більш вражаюча: 1930 проти 1057 балів в одноядерному режимі та 18760 проти 8947 — у багатоядерному. Ryzen 7 7700 також має кращу інтегровану графіку (RDNA 2) та ефективніше справляється з ресурсомісткими завданнями, як-от рендеринг, компіляція коду чи обробка фото. Якщо ви будуєте новий ПК і хочете отримати максимальну швидкодію, Ryzen 7 7700 — очевидний вибір. Ryzen 7 2700 залишається актуальним хіба що для бюджетних апгрейдів на платформі AM4.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7700 має майже вдвічі вищі бали в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2918 проти 1159) та багатопотокових (15543 проти 6110), що робить його значно швидшим у більшості завдань.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7700 оснащений графікою RDNA 2, яка вдвічі продуктивніша за вбудоване відеоядро Ryzen 7 2700 (47 балів проти 22), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 7 7700 досягає вищої продуктивності на ват завдяки більш сучасному техпроцесу 5 нм.
  • Багатопотокові завдання: у Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 7 7700 (18760) майже вдвічі перевищує показник Ryzen 7 2700 (8947), що критично для рендерингу, компіляції та відеомонтажу.
  • Сумісність: Ryzen 7 2700 працює на платформі AM4 (DDR4), тоді як Ryzen 7 7700 потребує AM5 (DDR5), що впливає на вартість повної збірки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1057 1930
Cinebench R23 (багатоядерний) 8947 18760

GeekBench v6

File compression 560.1 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 50 Klines/sec 123.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 147 pages/sec 317.5 pages/sec
PDF Renderer 209.9 Mpixels/sec 441.8 Mpixels/sec
Text processing 102.6 pages/sec 305.3 pages/sec
Background blur 26.6 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 56.1 images/sec 115.5 images/sec
Ray tracing 11.7 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1159 2918
Geekbench 6 (багатоядерний) 6110 15543

PassMark

Integer math 55.5 GOps/sec 111.7 GOps/sec
Floating point math 28.6 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Find prime numbers 39M Primes/sec 176M Primes/sec
Random string sorting 27M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 24.1 GBytes/sec
Data compression 233.9 MBytes/sec 408.4 MBytes/sec
Physics 776 Frames/sec 1991 Frames/sec
Extended instructions 9B Matrices/sec 30.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2177 4063
Passmark CPU (багатоядерний) 15700 34624

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Raphael)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 5,3 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 38x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 6,57 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 2700 Сайт AMD Ryzen 7 7700
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 2700 чи Ryzen 7 7700?

Ryzen 7 7700 значно швидший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 111% у Geekbench 6). Він забезпечує вищий FPS у сучасних проєктах, особливо з відеокартами високого класу.

Чи варто оновлювати Ryzen 7 2700 до Ryzen 7 7700?

Так, якщо ви потребуєте приросту продуктивності в рендерингу, компіляції чи іграх. Однак врахуйте, що для Ryzen 7 7700 потрібна нова материнська плата (AM5) та оперативна пам'ять DDR5.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 7700 має вдвічі потужнішу інтегровану графіку (47 балів проти 22), що дозволяє запускати прості ігри та працювати з відео без дискретної відеокарти.

Чи підходить Ryzen 7 2700 для робочих станцій у 2024 році?

Ryzen 7 2700 все ще може впоратися з базовими завданнями, але для професійної роботи (3D-моделювання, відеомонтаж) він значно поступається Ryzen 7 7700 через нижчу багатопотокову швидкість.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7700 забезпечує набагато вищу продуктивність на кожен спожитий ват завдяки техпроцесу 5 нм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.