Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 2700 vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 2700 вийшов у 2018 році та свого часу був одним із найкращих восьмиядерних процесорів для настільних ПК. Натомість AMD Ryzen 7 7840HS — це мобільний чип 2023 року, побудований на архітектурі Zen 4, що пропонує значно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840HS значно перевершує Ryzen 7 2700 за всіма показниками продуктивності: однопотокові тести (Geekbench 6, Cinebench R23) майже вдвічі вищі, а багатопотокова потужність зросла на 80-90%. Крім того, 7840HS має набагато кращу інтегровану графіку RDNA 3, що робить його придатним для легких ігор без дискретної відеокарти. Однак Ryzen 7 2700 може бути цікавим бюджетним рішенням для збірки на платформі AM4, якщо ви не потребуєте максимальної швидкодії.

Основні відмінності

  • Архітектура: Ryzen 7 2700 базується на Zen+ (12 нм), а Ryzen 7 7840HS — на новітній Zen 4 (4 нм), що забезпечує значно вищу енергоефективність та продуктивність на такт.
  • Однопотокова продуктивність: у Cinebench R23 (одноядерний) 7840HS набирає 1793 бали проти 1057 у 2700 — приріст майже 70%.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 (багатоядерний) 7840HS отримує 12085 балів, тоді як 2700 — лише 6110, що вдвічі більше.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7840HS оснащений графікою Radeon 780M (RDNA 3), яка в рази потужніша за стареньку Radeon Vega у 2700, що дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях.
  • Енергоспоживання та платформа: 2700 — настільний процесор для AM4 із TDP 65 Вт, тоді як 7840HS — мобільний чип із TDP 35-54 Вт, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1057 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 8947 17088

GeekBench v6

File compression 560.1 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 50 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 147 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 209.9 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 102.6 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 26.6 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 56.1 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 11.7 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1159 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 6110 12085

PassMark

Integer math 55.5 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 28.6 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 39M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 27M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 233.9 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 776 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 9B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2177 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 15700 28902

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Phoenix)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 38x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 2700 Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2700 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 2700 чи Ryzen 7 7840HS?

Ryzen 7 7840HS значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці Radeon 780M, яка здатна запускати сучасні ігри без дискретної відеокарти.

Чи можна встановити Ryzen 7 7840HS у настільний ПК?

Ні, Ryzen 7 7840HS — це мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він має інший сокет (FP8) і несумісний із настільними материнськими платами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності за нашими даними (100 балів), але 7840HS забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки техпроцесу 4 нм.

Чи варто міняти Ryzen 7 2700 на ноутбук із Ryzen 7 7840HS?

Так, якщо вам потрібна суттєво вища продуктивність у робочих завданнях (компіляція, обробка фото/відео) та можливість грати без дискретної графіки. Приріст у багатопотокових тестах сягає 100%.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Ryzen 7 7840HS забезпечує майже вдвічі вищу продуктивність у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 17088 проти 8947), тому він кращий для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких задач.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.