Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 2700X vs AMD Ryzen 7 5825U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 2700X та AMD Ryzen 7 5825U — це два процесори від одного виробника, але з різних поколінь та для різних сценаріїв використання. 2700X — потужний настільний чип 2018 року на архітектурі Zen+, тоді як 5825U — енергоефективний мобільний процесор 2022 року на базі Zen 3. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5825U випереджає Ryzen 7 2700X за одноядерною продуктивністю (Geekbench 6: 1943 проти 1269) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Натомість 2700X демонструє вищу багатоядерну потужність у Cinebench R23 (10140 проти 9772) і краще підходить для стаціонарних ПК, де пріоритет — обчислювальна сила, а не енергоспоживання. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність та ефективність (5825U) або максимальна продуктивність у настільному сегменті (2700X).

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 7 5825U значно швидший у Geekbench 6 (1943 проти 1269) та Cinebench R23 (1417 проти 1102), що забезпечує кращу швидкодію в повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 2700X випереджає у Cinebench R23 (10140 проти 9772), але 5825U лідирує у Geekbench 6 (7055 проти 6487) та Passmark (18352 проти 17518), що свідчить про кращу оптимізацію.
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий бал за цим параметром (100), але 5825U споживає значно менше енергії завдяки архітектурі Zen 3 та мобільному призначенню.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5825U має кращу вбудовану графіку (28 проти 25 балів), що робить його придатнішим для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: 2700X вийшов у 2018 році для настільних ПК, тоді як 5825U — мобільний процесор 2022 року, що впливає на сумісність із материнськими платами та тип пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1102 1417
Cinebench R23 (багатоядерний) 10140 9772

GeekBench v6

File compression 537.6 MB/sec 577.5 MB/sec
Clang compilation 58.6 Klines/sec 63.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 135.8 pages/sec 107.2 pages/sec
PDF Renderer 215.7 Mpixels/sec 192.2 Mpixels/sec
Text processing 114.3 pages/sec 194.6 pages/sec
Background blur 29.3 images/sec 32.2 images/sec
Photo processing 50.2 images/sec 46.4 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1269 1943
Geekbench 6 (багатоядерний) 6487 7055

PassMark

Integer math 63.6 GOps/sec 75.3 GOps/sec
Floating point math 32.6 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 30.7M Strings/sec 24.1M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 14.5 GBytes/sec
Data compression 266.2 MBytes/sec 228 MBytes/sec
Physics 798 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2421 3055
Passmark CPU (багатоядерний) 17518 18352

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.7 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 20x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 15 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 85°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 2700X Сайт AMD Ryzen 7 5825U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,05 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 2700X чи Ryzen 7 5825U?

Ryzen 7 5825U має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для ігор, але його інтегрована графіка слабша за дискретні відеокарти. 2700X у парі з потужною відеокартою може забезпечити кращу ігрову продуктивність, особливо в багатоядерних проектах.

Чи підходить Ryzen 7 5825U для робочих станцій?

Так, але з обмеженнями. Він добре справляється з багатопотоковими завданнями (Cinebench R23: 9772 балів) та енергоефективний, однак для важких обчислень настільний 2700X може бути продуктивнішим через вищий багатоядерний результат.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 5825U споживає значно менше енергії (TDP близько 15 Вт) завдяки мобільній архітектурі, тоді як 2700X має TDP 105 Вт.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: 2700X орієнтований на стаціонарні ПК із високою продуктивністю, а 5825U — на ноутбуки з балансом між швидкодією та енергоспоживанням.

Який процесор вигідніше купити у 2024 році?

Якщо вам потрібен ноутбук — обирайте Ryzen 7 5825U. Для збірки десктопа з обмеженим бюджетом 2700X може бути дешевшим варіантом, але з меншою одноядерною продуктивністю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.