Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 3700X vs AMD Ryzen 7 6800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 3700X та AMD Ryzen 7 6800U — два процесори від одного виробника, але з різним призначенням. Перший — це потужний настільний CPU для стаціонарних ПК, випущений у 2019 році. Другий — енергоефективний мобільний чип для ноутбуків, що побачив світ у 2022 році. Вони мають схожу кількість ядер, але відрізняються за частотами, тепловиділенням та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів і допоможемо визначити, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3700X виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому TDP і кращій продуктивності в Cinebench R23 багатоядерному (12195 проти 10468). Однак Ryzen 7 6800U, незважаючи на мобільний формат, демонструє вищі одноядерні результати в Geekbench 6 (1967 проти 1640) і кращу енергоефективність. Якщо вам потрібен потужний настільний ПК для рендерингу або ігор — обирайте 3700X. Для компактного ноутбука з гарною автономністю та достатньою продуктивністю — 6800U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 3700X має вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12195 проти 10468), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • AMD Ryzen 7 6800U перевершує в одноядерних тестах Geekbench 6 (1967 проти 1640) та Passmark (3209 проти 2660), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках.
  • Ryzen 7 6800U значно енергоефективніший завдяки мобільному дизайну, тоді як 3700X потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.
  • У тестах обробки тексту та PDF Ryzen 7 6800U показує вищі результати (199.8 стор./сек проти 151.6), що вказує на кращу оптимізацію для офісних завдань.
  • Ryzen 7 3700X випереджає в компіляції коду (77.6 Klines/sec проти 62.6), що важливо для розробників програмного забезпечення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1345 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 12195 10468

GeekBench v6

File compression 673.4 MB/sec 773.1 MB/sec
Clang compilation 77.6 Klines/sec 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.9 pages/sec 163.8 pages/sec
PDF Renderer 242 Mpixels/sec 259.3 Mpixels/sec
Text processing 151.6 pages/sec 199.8 pages/sec
Background blur 38.1 images/sec 36.8 images/sec
Photo processing 54.1 images/sec 66.5 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1640 1967
Geekbench 6 (багатоядерний) 8393 8218

PassMark

Integer math 66.6 GOps/sec 79.4 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 42.9 GOps/sec
Find prime numbers 102M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 32.3M Strings/sec 26.1M Strings/sec
Data encryption 19 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 296.6 MBytes/sec 245.9 MBytes/sec
Physics 1187 Frames/sec 999 Frames/sec
Extended instructions 19.3B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2660 3209
Passmark CPU (багатоядерний) 22543 20596

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2019 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M
Кодове ім'я Немає даних Zen 3+ (Rembrandt)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.6 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 27x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-28 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 3700X Сайт AMD Ryzen 7 6800U​
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 3700X чи Ryzen 7 6800U?

Ryzen 7 3700X зазвичай кращий для ігор на стаціонарному ПК завдяки вищій багатоядерній продуктивності та можливості встановлення потужної дискретної відеокарти. Ryzen 7 6800U має інтегровану графіку, але його ігровий потенціал обмежений мобільним форм-фактором.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але важливо враховувати різне призначення: 3700X створений для максимальної продуктивності в ПК, а 6800U — для енергоефективності в ноутбуках. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи потужності.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності за даними scores (100), але Ryzen 7 6800U споживає значно менше енергії (15-28 Вт) порівняно з 3700X (65 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Ryzen 7 3700X показує вищу багатоядерну продуктивність у бенчмарках (Cinebench R23 багатоядерний: 12195 проти 10468), тому він краще підходить для одночасного запуску важких додатків.

Чи варто купувати Ryzen 7 3700X у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК для ігор або роботи з відео. Однак для нового ноутбука краще обрати Ryzen 7 6800U через новішу архітектуру та кращу енергоефективність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.