Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 3700X vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 3700X та AMD Ryzen 9 7945HX — це процесори різних поколінь і призначень. 3700X вийшов у 2019 році як настільний CPU для ігор та продуктивності, тоді як 7945HX — це мобільний чип 2023 року з архітектурою Zen 4. Незважаючи на різні сегменти, обидва процесори цікаві для порівняння: один — перевірений рішенням для ПК, інший — потужний представник ноутбучних лінійок. Ми проаналізували їхні характеристики, результати тестів та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Ryzen 7 3700X у більшості бенчмарків: однопотокова продуктивність вища на 60%, багатопотокова — майже втричі. У Cinebench R23 багатоядерний результат 7945HX (34333) майже втричі перевищує показник 3700X (12195). Geekbench 6 також демонструє перевагу нового чипа: 2955 проти 1640 в одноядерному тесті та 20188 проти 8393 у багатоядерному. Ryzen 9 7945HX пропонує кращу інтегровану графіку (RDNA 2) та вищу енергоефективність завдяки новішій архітектурі. Однак Ryzen 7 3700X залишається гідним вибором для бюджетних ігрових ПК, особливо якщо ви не потребуєте максимальної продуктивності.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: Ryzen 7 3700X побудований на Zen 2 (2019), а Ryzen 9 7945HX — на новітній Zen 4 (2023), що забезпечує кращу продуктивність на такт.
  • Продуктивність: 7945HX майже вдвічі швидший в одноядерних завданнях (Geekbench 6: 2955 vs 1640) та більш ніж удвічі в багатоядерних (20188 vs 8393).
  • Інтегрована графіка: 7945HX оснащений графікою RDNA 2, яка значно потужніша за вбудовану в 3700X (скори 68 проти 30).
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий скоринг 100, але 7945HX досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки техпроцесу 5 нм.
  • Формфактор: 3700X — настільний процесор з роз'ємом AM4, 7945HX — мобільний чип, призначений для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1345 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 12195 34333

GeekBench v6

File compression 673.4 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 77.6 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.9 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 242 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 151.6 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 38.1 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 54.1 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1640 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 8393 20188

PassMark

Integer math 66.6 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 39.1 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 102M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 32.3M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 19 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 296.6 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1187 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 19.3B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2660 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 22543 54663

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2019 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Dragon Range)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.6 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 25x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 55-75 Вт
Сокет AM4 FL1
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 3700X Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 3700X чи Ryzen 9 7945HX?

Ryzen 9 7945HX забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. Він також має потужнішу інтегровану графіку, але для максимальної ігрової продуктивності все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, порівняння корисне для розуміння різниці в продуктивності між поколіннями та сегментами. Ryzen 9 7945HX, незважаючи на мобільний формфактор, перевершує старший настільний 3700X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий скоринг енергоефективності (100), але 7945HX використовує новіший 5-нм техпроцес, що дозволяє досягати вищої продуктивності без значного збільшення енергоспоживання.

Чи варто оновлювати Ryzen 7 3700X до Ryzen 9 7945HX?

Якщо ви збираєте новий ноутбук, 7945HX буде чудовим вибором. Для настільного ПК оновлення вимагатиме заміни материнської плати, оскільки 7945HX несумісний з AM4.

Який процесор кращий для робочих завдань?

Ryzen 9 7945HX значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як компіляція, рендеринг та обробка фото/відео. Його результати в Clang compilation (218.7 Klines/sec) та PDF Renderer (538 Mpixels/sec) майже втричі вищі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.