Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 3800X vs AMD Ryzen 7 6800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 3800X (2019) та AMD Ryzen 7 6800H (2022) — два представники лінійки Ryzen 7, орієнтовані на різні сегменти. Перший — потужний десктопний чип для стаціонарних ПК, другий — мобільний процесор для ігрових ноутбуків. Незважаючи на різне призначення, обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але 6800H побудований на новішій архітектурі Zen 3+ із ефективнішим енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 6800H випереджає 3800X у більшості синтетичних тестів завдяки новішій архітектурі та вищим частотам. У Cinebench R23 (одноядерний) 6800H набирає 1556 балів проти 1346 у 3800X, а в Geekbench 6 (багатоядерний) — 9712 проти 8592. Проте 3800X має перевагу в Clang compilation (77.2 Klines/sec проти 68.6) і дещо вищий багатоядерний результат у Passmark. Якщо вам потрібен стаціонарний ПК з можливістю апгрейду — обирайте 3800X. Для мобільної платформи з високою продуктивністю та інтегрованою графікою кращим вибором буде 6800H.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: 3800X — десктопний Zen 2 (Socket AM4), 6800H — мобільний Zen 3+ (FP7), що забезпечує кращу енергоефективність у ноутбуках.
  • Однопотокова продуктивність: 6800H значно швидший — 1556 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1346 у 3800X, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: 6800H лідирує в Geekbench 6 (9712 проти 8592) та Cinebench R23 (14716 проти 13848), але 3800X краще справляється з компіляцією коду (77.2 Klines/sec проти 68.6).
  • Інтегрована графіка: 6800H оснащений потужнішою графікою RDNA 2 (12 CU), що дозволяє грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти; 3800X має слабшу вбудовану графіку.
  • Енергоспоживання: 3800X має TDP 105 Вт, тоді як 6800H споживає 35-45 Вт, що робить його набагато ефективнішим для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1346 1556
Cinebench R23 (багатоядерний) 13848 14716

GeekBench v6

File compression 702 MB/sec 944.9 MB/sec
Clang compilation 77.2 Klines/sec 68.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.7 pages/sec 196.3 pages/sec
PDF Renderer 270.6 Mpixels/sec 295.8 Mpixels/sec
Text processing 150.7 pages/sec 194.5 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 46 images/sec
Photo processing 61.6 images/sec 84.4 images/sec
Ray tracing 17.6 Mpixels/sec 17.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1781 1891
Geekbench 6 (багатоядерний) 8592 9712

PassMark

Integer math 67.9 GOps/sec 87.1 GOps/sec
Floating point math 39.8 GOps/sec 48.7 GOps/sec
Find prime numbers 105M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 31.2M Strings/sec
Data encryption 19.4 GBytes/sec 18.6 GBytes/sec
Data compression 305.4 MBytes/sec 298.7 MBytes/sec
Physics 1234 Frames/sec 1058 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 20.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2717 3246
Passmark CPU (багатоядерний) 23142 23417

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2019 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M
Кодове ім'я Немає даних Zen 3+ (Rembrandt)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 45 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 3800X Сайт AMD Ryzen 7 6800H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 3800X чи Ryzen 7 6800H?

Ryzen 7 6800H має вищу однопотокову продуктивність (1556 проти 1346 у Cinebench R23), що дає йому перевагу в іграх. Однак 3800X у стаціонарному ПК може бути кращим через можливість використання потужної дискретної відеокарти.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але важливо враховувати призначення: 3800X — для стаціонарних ПК з можливістю апгрейду, а 6800H — для ноутбуків. 6800H енергоефективніший і має кращу інтегровану графіку, але 3800X може працювати на вищих частотах при хорошому охолодженні.

Який процесор краще підходить для робочих завдань, наприклад, відеомонтажу?

Ryzen 7 6800H випереджає 3800X у більшості багатопотокових тестів (Geekbench 6: 9712 проти 8592), що робить його кращим вибором для відеомонтажу та рендерингу. Проте 3800X має перевагу в компіляції коду.

Скільки ядер і потоків у Ryzen 7 3800X та Ryzen 7 6800H?

Обидва процесори мають 8 ядер і 16 потоків, що забезпечує високу багатозадачність. Відмінності полягають в архітектурі та частоті: 3800X працює на базовій частоті 3.9 ГГц, а 6800H — 3.2 ГГц, але з можливістю підвищення до 4.7 ГГц.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Ryzen 7 6800H значно енергоефективніший завдяки архітектурі Zen 3+ та TDP 35-45 Вт, тоді як 3800X споживає до 105 Вт. Це робить 6800H ідеальним для ноутбуків, де важлива автономність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.