Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 3800X vs AMD Ryzen 7 7730U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 3800X — це настільний процесор 2019 року на архітектурі Zen 2, розрахований на високопродуктивні ПК. Натомість AMD Ryzen 7 7730U — мобільний чип 2023 року на Zen 3, створений для тонких ноутбуків із акцентом на енергоефективність. Обидві моделі мають 8 ядер і 16 потоків, але суттєво відрізняються за призначенням, частотами та рівнем TDP. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у синтетичних тестах, ігрових сценаріях та енергоспоживанні, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800X виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому енергоспоживанню (105 Вт) і кращим результатам у Cinebench R23 багатоядерний (13848 проти 10801). Він підходить для стаціонарних ПК, де важлива максимальна обчислювальна потужність. AMD Ryzen 7 7730U, навпаки, демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний 2027 проти 1781) і значно кращу енергоефективність (15 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків, де важливі автономність і компактність. Якщо вам потрібен потужний настільний ПК — обирайте 3800X, для мобільної роботи та повсякденних задач — 7730U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 3800X має значно вищий TDP (105 Вт) порівняно з 7730U (15 Вт), що забезпечує кращу багатопотокову продуктивність, але потребує потужнішого охолодження.
  • У однопотокових тестах 7730U випереджає 3800X: Cinebench R23 одноядерний 1448 проти 1346, а Geekbench 6 одноядерний 2027 проти 1781, що дає перевагу в іграх та швидкодії інтерфейсу.
  • Багатопотокова продуктивність 3800X вища: Cinebench R23 багатоядерний 13848 проти 10801 у 7730U, що робить його кращим для рендерингу, компіляції та відеомонтажу.
  • У тесті File compression 7730U швидший (781.6 MB/sec проти 702 MB/sec), тоді як у Clang compilation лідирує 3800X (77.2 Klines/sec проти 69 Klines/sec).
  • Passmark CPU (багатоядерний) підтверджує перевагу 3800X (23142 проти 18635), але в одноядерному тесті 7730U виграє (3069 проти 2717).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1346 1448
Cinebench R23 (багатоядерний) 13848 10801

GeekBench v6

File compression 702 MB/sec 781.6 MB/sec
Clang compilation 77.2 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.7 pages/sec 163.2 pages/sec
PDF Renderer 270.6 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 150.7 pages/sec 217.6 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 35.8 images/sec
Photo processing 61.6 images/sec 64.7 images/sec
Ray tracing 17.6 Mpixels/sec 17.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1781 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 8592 8485

PassMark

Integer math 67.9 GOps/sec 75.1 GOps/sec
Floating point math 39.8 GOps/sec 39.3 GOps/sec
Find prime numbers 105M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 24.3M Strings/sec
Data encryption 19.4 GBytes/sec 14.9 GBytes/sec
Data compression 305.4 MBytes/sec 231 MBytes/sec
Physics 1234 Frames/sec 796 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 14.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2717 3069
Passmark CPU (багатоядерний) 23142 18635

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2019 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8
Кодове ім'я Немає даних Zen 3 (Cezanne)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.9 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 20x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 15 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 3800X Сайт AMD Ryzen 7 7730U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,05 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 3800X чи Ryzen 7 7730U?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність. Ryzen 7 7730U має вищі одноядерні показники (Geekbench 6 2027 проти 1781), що забезпечує кращу швидкодію в більшості ігор. Однак 3800X може бути потужнішим у багатопотокових сценах, але потребує окремої відеокарти.

Чи можна використовувати Ryzen 7 7730U в настільному ПК?

Ryzen 7 7730U — мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він має BGA-тип корпусу і низьке TDP, тому несумісний з настільними материнськими платами. Для ПК краще обрати 3800X або інший десктопний чип.

Який процесор енергоефективніший?

Ryzen 7 7730U значно енергоефективніший завдяки TDP 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю. 3800X споживає 105 Вт і потребує потужнішого охолодження.

Чи підходить Ryzen 7 3800X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, 3800X має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний 13848), що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких завдань порівняно з 7730U.

Який процесор новіший і має кращу архітектуру?

Ryzen 7 7730U випущений у 2023 році на архітектурі Zen 3, тоді як 3800X — 2019 року на Zen 2. Нова архітектура забезпечує кращу однопотокову продуктивність і енергоефективність, хоча багатопотокова продуктивність нижча через обмеження TDP.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.