Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 3800X vs AMD Ryzen 7 9800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 3800X та AMD Ryzen 7 9800X3D — це два процесори різних поколінь, розділені понад п'ятьма роками. Перший вийшов у 2019 році на архітектурі Zen 2, другий — у 2024 році на Zen 5 із технологією 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, результати тестів Cinebench, Geekbench, Passmark та інших бенчмарків, а також енергоефективність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9800X3D значно перевершує 3800X за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 68%, багатопотокова — на 69% (згідно з Cinebench R23). У Geekbench 6 різниця ще більша: +86% в одноядерному та +113% у багатоядерному тесті. 9800X3D також демонструє кращі результати в обробці файлів, компіляції, рендерингу та трасуванні променів. Якщо ваш бюджет дозволяє, 9800X3D — очевидний вибір для ігор та професійних завдань.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: 9800X3D на 84% випереджає 3800X за шкалою оцінок, що підтверджується тестами Cinebench R23 (2073 проти 1346) та Geekbench 6 (3315 проти 1781).
  • Багатопотокова продуктивність: 9800X3D має вдвічі вищий бал (42 проти 21), а в Cinebench R23 багатоядерний результат становить 23334 проти 13848 у 3800X.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, що свідчить про високу ефективність 9800X3D попри значно вищу продуктивність.
  • Інтегрована графіка: 9800X3D отримує 50 балів проти 31 у 3800X, що робить його більш придатним для систем без дискретної відеокарти.
  • Результати в реальних завданнях: 9800X3D значно швидший у компіляції коду (140.3 проти 77.2 Klines/sec), обробці PDF (509 проти 270.6 Mpixels/sec) та трасуванні променів (29.1 проти 17.6 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1346 2073
Cinebench R23 (багатоядерний) 13848 23334

GeekBench v6

File compression 702 MB/sec 1730 MB/sec
Clang compilation 77.2 Klines/sec 140.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 162.7 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 270.6 Mpixels/sec 509 Mpixels/sec
Text processing 150.7 pages/sec 337 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 90.4 images/sec
Photo processing 61.6 images/sec 135.2 images/sec
Ray tracing 17.6 Mpixels/sec 29.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1781 3315
Geekbench 6 (багатоядерний) 8592 18350

PassMark

Integer math 67.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 39.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 105M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 33M Strings/sec Немає даних
Data encryption 19.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 305.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 1234 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 20.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2717 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 23142 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2019 31 жовтня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics
Кодове ім'я Немає даних Zen 5 (Granite Ridge)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.9 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 47x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 120 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 3800X Сайт AMD Ryzen 7 9800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 3800X чи 9800X3D?

AMD Ryzen 7 9800X3D значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та технології 3D V-Cache, що особливо важливо в іграх.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 7 3800X до 9800X3D?

Так, якщо ви займаєтеся іграми, рендерингом або компіляцією — приріст продуктивності в тестах сягає 70-113%.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але 9800X3D забезпечує значно вищу продуктивність на ват.

Чи підтримує Ryzen 7 3800X сучасні материнські плати?

3800X сумісний із сокетом AM4, тоді як 9800X3D потребує новішої платформи AM5.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Ryzen 7 9800X3D має вдвічі вищий бал багатопотокової продуктивності, тому краще справляється з одночасним запуском важких додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.