Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 3800XT vs AMD Ryzen 7 6800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 3800XT та AMD Ryzen 7 6800HS — два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь і орієнтовані на різні сценарії використання. 3800XT — це десктопна модель 2020 року на архітектурі Zen 2, тоді як 6800HS — мобільний чип 2022 року на Zen 3+. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 6800HS випереджає 3800XT за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2026 проти 1674) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для ноутбуків, де важливі автономність і компактність. Водночас 3800XT демонструє трохи вищу багатопотокову продуктивність у Passmark (23604 проти 22986) і кращу швидкість стиснення файлів. Якщо вам потрібен потужний десктопний процесор для робочих станцій, 3800XT — гідний варіант, але для мобільного використання з інтегрованою графікою RDNA 2 6800HS є більш сучасним і збалансованим рішенням.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 6800HS має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (2026 проти 1674) та Cinebench R23 (1508 проти 1354), що дає перевагу в іграх і повсякденних завданнях.
  • 3800XT лідирує в багатопотокових тестах Passmark (23604 проти 22986) і швидше стискає файли (899.5 MB/s проти 857 MB/s), що важливо для професійної роботи.
  • 6800HS має сучаснішу архітектуру Zen 3+ та інтегровану графіку RDNA 2, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях (Ray tracing: 20.3 проти 14.5 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але 6800HS споживає менше енергії (35 Вт TDP проти 105 Вт у 3800XT), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.
  • 3800XT — десктопний процесор з роз'ємом AM4, тоді як 6800HS — мобільний чип, призначений для встановлення в ноутбуки, що визначає сферу їхнього застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1354 1508
Cinebench R23 (багатоядерний) 12955 12728

GeekBench v6

File compression 899.5 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 73.2 Klines/sec 83.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 196 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 279.9 Mpixels/sec 303.5 Mpixels/sec
Text processing 135.7 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 50.9 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 74.3 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1674 2026
Geekbench 6 (багатоядерний) 8981 9670

PassMark

Integer math 69.7 GOps/sec 85.6 GOps/sec
Floating point math 40.9 GOps/sec 47.9 GOps/sec
Find prime numbers 107M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 33.8M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 19.9 GBytes/sec 18.2 GBytes/sec
Data compression 314.4 MBytes/sec 293.5 MBytes/sec
Physics 1225 Frames/sec 1017 Frames/sec
Extended instructions 20B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2802 3216
Passmark CPU (багатоядерний) 23604 22986

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2020 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Matisse) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 35 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 3800XT Сайт AMD Ryzen 7 6800HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: 3800XT чи 6800HS?

Для ігор кращим є AMD Ryzen 7 6800HS завдяки вищій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці RDNA 2, яка забезпечує кращу обробку графіки. Однак для десктопних ігор з дискретною відеокартою 3800XT також буде хорошим вибором.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесор?

Так, але важливо враховувати, що 3800XT призначений для стаціонарних ПК з високим енергоспоживанням, а 6800HS — для ноутбуків, де пріоритетом є автономність і компактність. Їхня продуктивність у бенчмарках дає змогу оцінити різницю в різних сценаріях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 6800HS має значно кращу інтегровану графіку на архітектурі RDNA 2, що підтверджується вищими показниками в тестах Ray tracing (20.3 проти 14.5 Mpixels/sec) та обробці зображень. 3800XT має слабшу вбудовану графіку.

Що вигідніше за ціною: 3800XT чи 6800HS?

Оскільки 3800XT — десктопний процесор минулого покоління, він може бути дешевшим при купівлі окремо. 6800HS зазвичай продається в складі ноутбуків, тому його вартість залежить від конфігурації. Для мобільних систем 6800HS є більш економічним рішенням.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

AMD Ryzen 7 3800XT краще підходить для робочих станцій завдяки вищій багатопотоковій продуктивності в Passmark (23604) і швидшому стисненню файлів. Однак 6800HS також демонструє хороші результати в Clang compilation (83.3 Klines/sec) і може бути альтернативою для мобільних робочих станцій.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.