Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 3800XT vs AMD Ryzen 7 7735U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 3800XT (2020) та AMD Ryzen 7 7735U (2023) — два процесори з різними архітектурами та призначенням. 3800XT — настільний CPU для продуктивних ПК, тоді як 7735U — мобільний чип для ноутбуків, орієнтований на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800XT виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищій продуктивності Cinebench R23 (багатоядерний: 12955 проти 10085) та Passmark (багатоядерний: 23604 проти 21191). Він кращий для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсоємних процесів. Натомість Ryzen 7 7735U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 1976 проти 1674) і значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у стаціонарному ПК — обирайте 3800XT; для мобільного використання з балансом продуктивності та економії енергії — 7735U.

Основні відмінності

  • Тип використання: Ryzen 7 3800XT — настільний процесор для ПК, Ryzen 7 7735U — мобільний для ноутбуків.
  • Багатопотокова продуктивність: 3800XT значно потужніший у Cinebench R23 (багатоядерний: 12955 проти 10085) та Passmark (багатоядерний: 23604 проти 21191).
  • Однопотокова продуктивність: 7735U випереджає 3800XT у Geekbench 6 (одноядерний: 1976 проти 1674) та Passmark (одноядерний: 3279 проти 2802).
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий високий рейтинг 100, але 7735U споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Дата виходу та архітектура: 3800XT випущений у 2020 році на архітектурі Zen 2, а 7735U — у 2023 на більш сучасній Zen 3+, що забезпечує кращу однопотокову продуктивність та енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1354 1490
Cinebench R23 (багатоядерний) 12955 10085

GeekBench v6

File compression 899.5 MB/sec 729.6 MB/sec
Clang compilation 73.2 Klines/sec 71.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 196 pages/sec 160.3 pages/sec
PDF Renderer 279.9 Mpixels/sec 254.5 Mpixels/sec
Text processing 135.7 pages/sec 205.1 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 18.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1674 1976
Geekbench 6 (багатоядерний) 8981 8697

PassMark

Integer math 69.7 GOps/sec 81.7 GOps/sec
Floating point math 40.9 GOps/sec 44 GOps/sec
Find prime numbers 107M Primes/sec 59M Primes/sec
Random string sorting 33.8M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 19.9 GBytes/sec 16.3 GBytes/sec
Data compression 314.4 MBytes/sec 256 MBytes/sec
Physics 1225 Frames/sec 1013 Frames/sec
Extended instructions 20B Matrices/sec 16.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2802 3279
Passmark CPU (багатоядерний) 23604 21191

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2020 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Matisse) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.9 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,75 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 27x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 28 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 3800XT Сайт AMD Ryzen 7 7735U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 3800XT чи Ryzen 7 7735U?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Ryzen 7 7735U має невелику перевагу (вищі одноядерні бенчмарки). Однак 3800XT також добре справляється з іграми, особливо в багатопотокових сценаріях. Обидва забезпечують комфортний геймінг, але 7735U краще підходить для мобільних ігор.

Який процесор продуктивніший у робочих завданнях?

Ryzen 7 3800XT значно продуктивніший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг, компіляція коду або обробка відео. Він має вищі показники Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark (багатоядерний).

Чи можна використовувати Ryzen 7 7735U в настільному ПК?

Ні, Ryzen 7 7735U призначений для ноутбуків (сокет FP7). Він має інший форм-фактор і несумісний з материнськими платами для настільних процесорів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ryzen 7 7735U споживає значно менше енергії (TDP 28 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. 3800XT має TDP 105 Вт і потребує потужнішого охолодження.

Чи варто купувати Ryzen 7 3800XT у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен потужний настільний процесор для багатопотокових завдань за доступною ціною. Однак для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі на архітектурі Zen 3 або Zen 4.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.