Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 3800XT vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 3800XT (2020) та AMD Ryzen Z1 (2023) — два процесори від одного виробника, але з різними архітектурами та призначенням. 3800XT належить до лінійки для настільних ПК, тоді як Z1 створений для портативних ігрових пристроїв. Порівняємо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 випереджає 3800XT в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2290 проти 1674) та має кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для компактних систем. Водночас Ryzen 7 3800XT демонструє вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 12955 проти 9890), що важливо для рендерингу та відеомонтажу. Якщо вам потрібен потужний настільний ПК — обирайте 3800XT, для портативного геймінгу — Z1.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen Z1 значно швидший у Geekbench 6 (2290 проти 1674) та Cinebench R23 (1796 проти 1354).
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 3800XT перевершує Z1 у Cinebench R23 (12955 проти 9890) та Passmark (23604 проти 18778).
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий показник 100 балів, але Z1 новіший і оптимізований для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Ryzen Z1 має трохи вищий бал (34 проти 32), що може дати перевагу в іграх без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ryzen 7 3800XT вийшов у 2020 році, а Ryzen Z1 — у 2023, що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1354 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 12955 9890

GeekBench v6

File compression 899.5 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 73.2 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 196 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 279.9 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 135.7 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 66.2 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1674 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 8981 8874

PassMark

Integer math 69.7 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 40.9 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 107M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 33.8M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 19.9 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 314.4 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 1225 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 20B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2802 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 23604 18778

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2020 25 квітня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Matisse) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Немає Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 3.9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 9-30 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 3800XT Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 740M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,28 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 3800XT чи Ryzen Z1?

Ryzen Z1 має вищу одноядерну продуктивність і трохи кращу інтегровану графіку, що робить його привабливішим для портативних ігрових систем. Однак для настільних ПК з дискретною відеокартою 3800XT може бути достатньо.

Чи варто використовувати Ryzen Z1 для рендерингу?

Ryzen Z1 поступається 3800XT у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 9890 проти 12955), тому для рендерингу або відеомонтажу краще обрати настільний 3800XT.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen Z1 створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в реальних умовах.

Чи підтримують обидва процесори сучасні інтерфейси?

Ryzen Z1 новіший (2023) і має кращу підтримку сучасних стандартів, тоді як 3800XT (2020) може бути обмежений у підтримці новітніх технологій, як-от PCIe 4.0.

Який процесор обрати для збірки ПК у 2025 році?

Якщо ви збираєте настільний ПК, Ryzen 7 3800XT все ще актуальний для бюджетних збірок. Для портативних пристроїв або компактних систем краще взяти Ryzen Z1.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.