Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 4800H vs AMD Ryzen 9 5900HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 4800H і AMD Ryzen 9 5900HS — два потужні мобільні процесори, які часто зустрічаються в ігрових ноутбуках та робочих станціях. 4800H вийшов у 2020 році, тоді як 5900HS — на рік пізніше, і обидва базуються на архітектурі Zen. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900HS випереджає Ryzen 7 4800H як в одноядерних, так і в багатоядерних тестах, пропонуючи вищу швидкість у Cinebench R23 та Geekbench 6. Він також має кращу енергоефективність і інтегровану графіку, що робить його ідеальним для продуктивності в іграх та робочих завданнях. Однак 4800H залишається гідним варіантом для бюджетних збірок, де важливе співвідношення ціни та потужності.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 9 5900HS має вищий показник у Cinebench R23 (1470 проти 1253) та Geekbench 6 (1825 проти 1624), що забезпечує кращу швидкість в іграх та однопотокових додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: 5900HS набирає 12745 балів у Cinebench R23 багатоядерному тесті, тоді як 4800H — 11135, що робить його потужнішим для відеомонтажу та рендерингу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але 5900HS демонструє кращу продуктивність на ват, що подовжує час автономної роботи ноутбука.
  • Інтегрована графіка: 5900HS отримує 31 бал проти 26 у 4800H, що дає невелику перевагу в графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки Passmark: 5900HS значно випереджає в одноядерному (3162 проти 2614) та багатоядерному (21660 проти 18501) тестах, підтверджуючи загальну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1253 1470
Cinebench R23 (багатоядерний) 11135 12745

GeekBench v6

File compression 525.2 MB/sec 609.2 MB/sec
Clang compilation 60.6 Klines/sec 61.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 141.9 pages/sec 124.3 pages/sec
PDF Renderer 239.3 Mpixels/sec 230 Mpixels/sec
Text processing 136.2 pages/sec 204.8 pages/sec
Background blur 37.4 images/sec 26.1 images/sec
Photo processing 53.7 images/sec 53.2 images/sec
Ray tracing 15.6 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1624 1825
Geekbench 6 (багатоядерний) 7307 7383

PassMark

Integer math 64.8 GOps/sec 87.8 GOps/sec
Floating point math 37.8 GOps/sec 47.6 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 29.7M Strings/sec 29.6M Strings/sec
Data encryption 15.9 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 273.9 MBytes/sec 285.1 MBytes/sec
Physics 763 Frames/sec 766 Frames/sec
Extended instructions 17.3B Matrices/sec 19.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2614 3162
Passmark CPU (багатоядерний) 18501 21660

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 січня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Renoir) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Radeon Vega 7 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.9 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-54 Вт 35 Вт
Сокет FP6 FP6
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 7 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 448 512
TMUs 28 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 7 8
TGP 10-45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,43 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,27 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 4800H Сайт AMD Ryzen 9 5900HS
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 4800H чи Ryzen 9 5900HS?

Ryzen 9 5900HS краще завдяки вищій одноядерній продуктивності (на 17% у Cinebench R23), що важливо для більшості ігор. Він також має швидшу інтегровану графіку, хоча для серйозних ігор все одно потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 5900HS порівняно з Ryzen 7 4800H?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу, компіляції коду або роботі з відео. 5900HS забезпечує до 14% більше балів у багатоядерних тестах, що виправдовує вищу ціну для професійних завдань.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 9 5900HS досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Ryzen 9 5900HS виграє завдяки вищим багатоядерним показникам (12745 проти 11135 у Cinebench R23), що дозволяє швидше обробляти кілька завдань одночасно, наприклад, під час відеомонтажу або роботи з великими файлами.

Чи підходить Ryzen 7 4800H для сучасних ігор у 2024 році?

Так, він все ще актуальний для ігор завдяки 8 ядрам і 16 потокам, але його одноядерна продуктивність (1253 у Cinebench R23) може бути нижчою за новіші моделі, тому для вимогливих ігор краще обирати 5900HS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.