Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 4800U vs AMD Ryzen 7 6800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 4800U та AMD Ryzen 7 6800H — це два популярні процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на ультрабуки з акцентом на енергоефективність, тоді як другий, представлений у 2022 році, пропонує значно вищу продуктивність для ігор та робочих завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів і допоможемо визначити, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 6800H значно випереджає Ryzen 7 4800U за багатопотоковою та однопотоковою продуктивністю, що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23, Geekbench 6 та Passmark. Він також має кращу інтегровану графіку та швидшу обробку даних. Однак Ryzen 7 4800U виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для тонких і легких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор або рендерингу — обирайте 6800H, а для повсякденних завдань і мобільності — 4800U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 6800H набирає 14716 балів у Cinebench R23, що на 51% більше, ніж 9762 у 4800U.
  • Однопотокова продуктивність: 6800H перевершує 4800U в Geekbench 6 (1891 проти 1573) та Cinebench R23 (1556 проти 1235).
  • Інтегрована графіка: 6800H має вищий показник у тестах графіки (33 проти 25), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх.
  • Обробка даних: Швидкість стиснення файлів у 6800H становить 944.9 MB/s, що вдвічі більше, ніж 401.5 MB/s у 4800U.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, але 4800U споживає менше енергії, що робить його кращим для ультрабуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1235 1556
Cinebench R23 (багатоядерний) 9762 14716

GeekBench v6

File compression 401.5 MB/sec 944.9 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 68.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 106 pages/sec 196.3 pages/sec
PDF Renderer 182.8 Mpixels/sec 295.8 Mpixels/sec
Text processing 132.9 pages/sec 194.5 pages/sec
Background blur 28 images/sec 46 images/sec
Photo processing 43.8 images/sec 84.4 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 17.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1573 1891
Geekbench 6 (багатоядерний) 6147 9712

PassMark

Integer math 61.3 GOps/sec 87.1 GOps/sec
Floating point math 34 GOps/sec 48.7 GOps/sec
Find prime numbers 33M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 25.1M Strings/sec 31.2M Strings/sec
Data encryption 13.8 GBytes/sec 18.6 GBytes/sec
Data compression 226.8 MBytes/sec 298.7 MBytes/sec
Physics 730 Frames/sec 1058 Frames/sec
Extended instructions 14B Matrices/sec 20.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2570 3246
Passmark CPU (багатоядерний) 16689 23417

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 січня 2020 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Renoir) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 1,8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 32x
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 45 Вт
Сокет FP6 FP7
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 8 AMD Radeon 680M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1750 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 768
TMUs 32 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 8 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 68,27 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 4800U Сайт AMD Ryzen 7 6800H
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 4800U чи Ryzen 7 6800H?

Ryzen 7 6800H кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто обирати Ryzen 7 4800U для роботи з відео?

Так, але лише для легкого монтажу. Ryzen 7 6800H значно швидше справляється з рендерингом та багатопотоковими завданнями, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100 балів, але Ryzen 7 4800U споживає менше енергії, що дозволяє ноутбукам працювати довше без підзарядки.

Чи підходить Ryzen 7 6800H для тонких ноутбуків?

Ні, цей процесор зазвичай встановлюють у потужні ігрові або робочі ноутбуки з активним охолодженням, тоді як 4800U призначений для ультрабуків.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Ryzen 7 4800U цілком достатньо для серфінгу, офісних програм та перегляду відео, але 6800H забезпечує запас продуктивності на майбутнє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.