Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 4800U vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 4800U та AMD Ryzen 9 7950X3D — це два абсолютно різних процесори, які представляють різні покоління, сегменти та сценарії використання. Перший — мобільний чип для тонких ноутбуків, створений у 2020 році, другий — флагманський настільний CPU з 3D V-Cache, випущений у 2023 році. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Ryzen 7 4800U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 3,7 рази вищий, однопотоковий — майже вдвічі. Він ідеально підходить для ігор, рендерингу та професійних завдань. Ryzen 7 4800U, своєю чергою, виграє в енергоефективності (TDP 15 Вт проти 120+ Вт) і призначений для мобільних пристроїв, де важливі автономність і компактність. Вибір залежить від ваших потреб: продуктивність на робочому столі чи мобільність.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7950X3D має набагато вищі показники в усіх бенчмарках — Cinebench R23 багатоядерний 36291 проти 9762, Geekbench 6 багатоядерний 19920 проти 6147.
  • Кількість ядер: 7950X3D має 16 ядер і 32 потоки, тоді як 4800U — 8 ядер і 16 потоків.
  • Енергоспоживання: 4800U (15 Вт TDP) значно енергоефективніший за 7950X3D (120+ Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: 7950X3D має кращу інтегровану графіку (RDNA 2) порівняно з Vega у 4800U, але обидва не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску: 4800U (2020) vs 7950X3D (2023) — різниця в три покоління архітектури (Zen 2 vs Zen 4).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1235 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 9762 36291

GeekBench v6

File compression 401.5 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 106 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 182.8 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 132.9 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 28 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 43.8 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1573 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 6147 19920

PassMark

Integer math 61.3 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 34 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 33M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 25.1M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 13.8 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 226.8 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 730 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 14B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2570 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 16689 62502

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 січня 2020 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Renoir) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 1,8 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 42x
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 120 Вт
Сокет FP6 AM5
Критична температура 105°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1750 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 8 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 68,27 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 4800U Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 4800U чи Ryzen 9 7950X3D?

Ryzen 9 7950X3D значно кращий завдяки 3D V-Cache, вищим частотам і більшій кількості ядер. 4800U підходить лише для казуальних ігор або старих проєктів.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але це порівняння різних класів: 4800U — для ноутбуків з акцентом на енергоефективність, 7950X3D — для потужних ПК. Вибір залежить від форм-фактора.

Який процесор споживає менше енергії?

AMD Ryzen 7 4800U споживає значно менше (близько 15 Вт), тоді як Ryzen 9 7950X3D потребує 120+ Вт, що робить 4800U кращим для автономних пристроїв.

Чи підходить Ryzen 7 4800U для відеомонтажу?

Так, для легкого монтажу та обробки фото — цілком. Для професійного 4K/8K відео краще обрати 7950X3D через вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7950X3D має сучаснішу графіку RDNA 2, що забезпечує вищу продуктивність, ніж Vega у 4800U, але обидва поступаються дискретним відеокартам.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.