Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 4800U vs AMD Ryzen 9 9950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 4800U та AMD Ryzen 9 9950X — це два абсолютно різні за призначенням процесори. Перший створений для ультрабуків, другий — для потужних десктопів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в архітектурі, тестах продуктивності та енергоспоживанні, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 9950X значно перевершує Ryzen 7 4800U в усіх бенчмарках: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у 4,3 рази (42103 проти 9762), а в Geekbench 6 — у 3,5 рази (21758 проти 6147). Однак Ryzen 7 4800U має вищу енергоефективність (100 балів) і призначений для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або ігор на стаціонарному ПК — обирайте 9950X. Для роботи в дорозі та легких завдань — 4800U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 9950X має на 82% вищий загальний рейтинг (83 проти 46) та значно кращі результати в усіх тестах, зокрема в Cinebench R23 багатоядерний (42103 проти 9762) та Geekbench 6 багатоядерний (21758 проти 6147).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але 4800U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як 9950X має TDP 170 Вт і потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 4800U має вбудовану графіку Radeon (25 балів), що дозволяє запускати прості ігри та відео без дискретної відеокарти. Ryzen 9 9950X має слабшу інтегровану графіку (83 бали — але це відносно), однак зазвичай використовується з потужною дискретною відеокартою.
  • Рік виходу: 4800U вийшов у 2020 році, а 9950X — у 2024, що пояснює значну різницю в архітектурі (Zen 2 проти Zen 5) та продуктивності.
  • Багатопотоковість: у тесті Passmark багатоядерний результат 9950X (66339) майже в 4 рази вищий, ніж у 4800U (16689), що робить його кращим для важких обчислювальних завдань, таких як рендеринг та компіляція.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1235 2243
Cinebench R23 (багатоядерний) 9762 42103

GeekBench v6

File compression 401.5 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 226 Klines/sec
HTML 5 Browser 106 pages/sec 391.9 pages/sec
PDF Renderer 182.8 Mpixels/sec 586.8 Mpixels/sec
Text processing 132.9 pages/sec 351.6 pages/sec
Background blur 28 images/sec 84.3 images/sec
Photo processing 43.8 images/sec 144.4 images/sec
Ray tracing 15.1 Mpixels/sec 55.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1573 3418
Geekbench 6 (багатоядерний) 6147 21758

PassMark

Integer math 61.3 GOps/sec 243 GOps/sec
Floating point math 34 GOps/sec 157.9 GOps/sec
Find prime numbers 33M Primes/sec 347M Primes/sec
Random string sorting 25.1M Strings/sec 94.4M Strings/sec
Data encryption 13.8 GBytes/sec 44.8 GBytes/sec
Data compression 226.8 MBytes/sec 902.2 MBytes/sec
Physics 730 Frames/sec 3431 Frames/sec
Extended instructions 14B Matrices/sec 71.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2570 4734
Passmark CPU (багатоядерний) 16689 66339

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 січня 2020 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Renoir) Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon Graphics

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 1,8 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 43x
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 170 Вт
Сокет FP6 AM5
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon Graphics
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1750 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 8 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
- DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 68,27 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 4800U Сайт AMD Ryzen 9 9950X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 9950X значно потужніший, тому він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо з дискретною відеокартою. Ryzen 7 4800U підійде лише для казуальних ігор завдяки інтегрованій графіці.

Чи можна використовувати Ryzen 7 4800U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу в 1080p його продуктивності вистачить, однак для 4K або складних проектів краще обрати Ryzen 9 9950X, який має в 4 рази вищу багатопотокову продуктивність.

У чому перевага Ryzen 7 4800U?

Головна перевага — енергоефективність. Він споживає всього 15 Вт, що дозволяє створювати тонкі та легкі ноутбуки з тривалим часом автономної роботи. Також він має інтегровану графіку, що знижує вартість системи.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляцією?

Ryzen 9 9950X значно швидше: стиснення файлів у нього 1710 MB/s проти 401.5 MB/s у 4800U, а компіляція Clang — 226 Klines/s проти 56 Klines/s. Для професійних завдань обирайте 9950X.

Чи варто купувати Ryzen 7 4800U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Для важких обчислень або сучасних ігор краще розглянути новіші моделі, зокрема Ryzen 9 9950X.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.