Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5600X3D vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5600X3D та AMD Ryzen 9 5900HX — два потужних процесори від AMD, які належать до різних лінійок і мають різне призначення. 5600X3D — це настільний чип із 3D V-Cache, орієнтований на ігрову продуктивність, тоді як 5900HX — мобільний процесор для потужних ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5600X3D та AMD Ryzen 9 5900HX мають дуже близькі загальні оцінки (51 та 52 бали відповідно), але демонструють різні сильні сторони. 5600X3D виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6 Single: 1985 проти 2027 на користь 5900HX, але Cinebench R23 Single: 1402 проти 1486) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ігор. 5900HX, у свою чергу, значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23 Multi: 12827 проти 10232) і краще підходить для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких робочих навантажень. Остаточний вибір залежить від ваших потреб: ігри чи продуктивність.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 5900HX значно випереджає 5600X3D у Cinebench R23 Multi (12827 проти 10232) та Passmark Multi (22533 проти 21953), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: 5900HX має невелику перевагу в одноядерних тестах (Geekbench 6 Single: 2027 проти 1985, Cinebench R23 Single: 1486 проти 1402), що може вплинути на швидкість відгуку в деяких додатках.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але 5600X3D як настільний чип може працювати в більш стабільному тепловому режимі з меншим енергоспоживанням у пікових навантаженнях.
  • Інтегрована графіка: обидва мають однаковий бал 32, що свідчить про базову графіку, придатну лише для простих завдань. Для ігор або роботи з графікою обов'язкова дискретна відеокарта.
  • Спеціалізовані завдання: 5600X3D краще справляється зі стисненням файлів (984.7 MB/sec проти 734.8 MB/sec) та обробкою HTML5 (174.5 pages/sec проти 145.5 pages/sec), тоді як 5900HX виграє в рендерингу PDF (256.9 Mpixels/sec проти 223.4 Mpixels/sec) та трасуванні променів (17.1 Mpixels/sec проти 14.9 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1402 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 10232 12827

GeekBench v6

File compression 984.7 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 60.8 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 174.5 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 223.4 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 194.1 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 45.5 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 60.9 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1985 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 8781 8506

PassMark

Integer math 66.2 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 37.6 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 182M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 24.4M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 15.2 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 248.3 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 2464 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 17.2B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3196 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 21953 22533

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.3 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 96 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 90°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5900HX

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2100 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 5600X3D чи Ryzen 9 5900HX?

Для ігор краще підійде AMD Ryzen 7 5600X3D завдяки технології 3D V-Cache, яка зменшує затримки пам'яті та підвищує продуктивність в іграх. 5900HX також потужний, але більше орієнтований на багатозадачність.

Чи підходить Ryzen 9 5900HX для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 5900HX чудово підходить для рендерингу та відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 Multi: 12827). Він впорається зі складними завданнями швидше, ніж 5600X3D.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 5600X3D як настільний чип може споживати менше енергії в пікових навантаженнях, що робить його більш економічним для тривалої роботи.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори безпосередньо?

Так, порівняння корисне, але слід враховувати, що 5600X3D встановлюється в стаціонарний ПК, а 5900HX — у ноутбук. Це впливає на можливості охолодження та апгрейду.

Який процесор обрати для роботи з великими базами даних або компіляції коду?

Для компіляції коду та роботи з базами даних краще підійде Ryzen 9 5900HX завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Clang compilation: 69 Klines/sec проти 60.8 Klines/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.