Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5700G vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5700G та AMD Ryzen 9 7950X — це два процесори різних поколінь та цінових категорій. 5700G вийшов у 2021 році на архітектурі Cezanne і пропонує потужну інтегровану графіку, що робить його ідеальним для бюджетних збірок без дискретної відеокарти. Натомість Ryzen 9 7950X (2022 рік, архітектура Raphael) — це флагманський 16-ядерний монстр для професійних завдань та ігор на максимальних налаштуваннях. Розберемо ключові відмінності в продуктивності, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. Якщо вам потрібен процесор для офісних завдань, мультимедіа та легких ігор без відеокарти — Ryzen 7 5700G буде чудовим вибором завдяки вбудованій графіці. Однак для серйозної роботи з рендерингом, кодуванням, 3D-моделюванням або ігор на високих частотах з потужною відеокартою Ryzen 9 7950X значно випереджає 5700G: у багатоядерних тестах Cinebench R23 він майже в 2.6 рази швидший, а одноядерна продуктивність вища на 33%. 7950X також має кращі показники в Passmark (62709 проти 24552) та Geekbench 6. Обирайте 5700G для економії, 7950X — для максимальної потужності.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7950X набирає 36742 бали в Cinebench R23, що в 2.6 раза більше, ніж 14047 у 5700G.
  • Одноядерна швидкість: 7950X має 2009 балів у Cinebench R23 проти 1509 у 5700G, що дає приріст приблизно на 33%.
  • Інтегрована графіка: 5700G має потужнішу вбудовану графіку Radeon (8 CU), тоді як 7950X має базову графіку RDNA 2 (2 CU), що робить 5700G кращим для збірок без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 7950X споживає значно більше енергії (170 Вт TDP проти 65 Вт у 5700G).
  • Дата виходу та архітектура: 5700G (2021, Cezanne) орієнтований на APU-сегмент, тоді як 7950X (2022, Raphael) — це топовий CPU для настільних ПК з підтримкою DDR5 та PCIe 5.0.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1509 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 14047 36742

GeekBench v6

File compression 965.6 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 80.3 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 190.4 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 309.1 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 212.3 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 41.7 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 72.8 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 19.4 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2074 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 9839 21401

PassMark

Integer math 92.5 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 51.4 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 60M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 33.5M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 20.5 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 318.3 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 1014 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 21.8B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3284 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 24552 62709

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 13 квітня 2021 29 серпня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.8 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 45x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 10,7 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 170 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 8 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5700G Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 5700G чи Ryzen 9 7950X?

Для ігор з дискретною відеокартою Ryzen 9 7950X забезпечує вищу частоту кадрів завдяки кращій одноядерній продуктивності. Якщо ж ви плануєте грати без відеокарти, 5700G з потужною інтегрованою графікою буде кращим вибором.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7950X замість 5700G для робочих завдань?

Так, якщо ви займаєтеся рендерингом, відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду. 7950X у 2-3 рази швидший у багатоядерних завданнях, що значно скорочує час роботи.

Який процесор споживає менше енергії?

Ryzen 7 5700G має TDP 65 Вт, що значно менше за 170 Вт у Ryzen 9 7950X. Для енергоефективних збірок або HTPC 5700G буде кращим варіантом.

Чи підтримує Ryzen 7 5700G PCIe 4.0?

Так, 5700G підтримує PCIe 3.0 (не 4.0), тоді як Ryzen 9 7950X має підтримку PCIe 5.0, що забезпечує вищу пропускну здатність для сучасних SSD та відеокарт.

Який процесор краще обрати для збірки ПК у 2024 році?

Якщо бюджет обмежений і ви не плануєте потужну відеокарту — 5700G. Для максимальної продуктивності в іграх та роботі з перспективою на кілька років — 7950X.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.