Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5700U vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5700U та AMD Ryzen 9 5900HX — два популярні мобільні процесори серії Ryzen 5000, але вони належать до різних лінійок. 5700U — це енергоефективний чип для ультрабуків, тоді як 5900HX — потужний процесор для ігрових ноутбуків та робочих станцій. Обидва використовують архітектуру Zen 3, але відрізняються кількістю ядер, частотами та теплопакетом. Розберімося, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900HX значно перевершує Ryzen 7 5700U в усіх сценаріях, де потрібна висока обчислювальна потужність: багатопотокові завдання, ігри, рендеринг та компіляція. Його перевага в одно- та багатоядерних тестах сягає 20-40%. Водночас Ryzen 7 5700U виграє в енергоефективності та підходить для легких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність — обирайте 5900HX. Для повсякденних завдань і роботи в офісі 5700U буде більш ніж достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900HX набирає 12827 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9042 у Ryzen 7 5700U, що на 42% більше.
  • Однопотокова швидкість: 5900HX випереджає 5700U в Geekbench 6 (одноядерний) — 2027 проти 1605 балів (різниця ~26%).
  • Інтегрована графіка: 5900HX має вищий показник у тесті Background blur (40.2 images/sec) проти 32.1 images/sec у 5700U, що свідчить про кращу графічну підсистему.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 5700U розрахований на нижчий TDP, що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Рендеринг та компіляція: 5900HX значно швидший у Ray tracing (17.1 Mpixels/sec проти 13.2) та Clang compilation (69 Klines/sec проти 43.4), що важливо для професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1260 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 9042 12827

GeekBench v6

File compression 504.6 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 43.4 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 138 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 208.6 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 132.7 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 32.1 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 55.9 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 13.2 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1605 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 6562 8506

PassMark

Integer math 61 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 33.7 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 12.8 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 221.8 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 628 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2587 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 15837 22533

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 січня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Lucienne) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 1,8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 35-54 Вт
Сокет FP6 FP6
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 8 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5700U Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 12 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 5700U чи Ryzen 9 5900HX?

Для ігор кращий Ryzen 9 5900HX завдяки вищим одно- та багатоядерним частотам і потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підходить Ryzen 7 5700U для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 5700U впорається з базовим відеомонтажем завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Однак для професійної роботи з 4K-відео або складними ефектами краще обрати Ryzen 9 5900HX через його вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ryzen 7 5700U має нижчий TDP (15-25 Вт) порівняно з Ryzen 9 5900HX (45 Вт+). Тому 5700U споживає менше енергії та менше нагрівається, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 5900HX?

Так, якщо ви займаєтеся ресурсомісткими завданнями: ігри, 3D-моделювання, програмування, рендеринг. Для офісних завдань, перегляду відео та серфінгу в інтернеті Ryzen 7 5700U буде оптимальним вибором із кращим співвідношенням ціни та продуктивності.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 5900HX має дещо потужнішу інтегровану графіку, що підтверджується вищими показниками в тестах Background blur (40.2 проти 32.1 images/sec). Однак для ігор без дискретної відеокарти обидва процесори підходять лише для легких проектів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.