Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5700U vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5700U (2021) та AMD Ryzen 9 7945HX3D (2023) — два абсолютно різних процесори за призначенням. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, другий — флагманський мобільний чип із 3D V-Cache для ігор та важких завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах продуктивності та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D значно перевершує Ryzen 7 5700U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 майже в 3,7 рази вищий (33538 проти 9042), а Geekbench 6 (багатоядерний) — у 2,8 рази (18224 проти 6562). Однак Ryzen 7 5700U виграє за енергоефективністю (обидва мають 100 балів) і підходить для повсякденних завдань, офісної роботи та нетребувальних ігор. Ryzen 9 7945HX3D — вибір для геймерів, контент-креаторів та професіоналів, яким потрібна максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7945HX3D має майже в 3,7 рази вищий результат Cinebench R23 (33538 проти 9042), що робить його ідеальним для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 (одноядерний) Ryzen 9 набирає 2890 балів проти 1605 у Ryzen 7 — перевага в 1,8 рази для ігор і додатків, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX3D отримує 72 бали проти 24 у Ryzen 7, що забезпечує кращу ігрову продуктивність без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва чипи мають однаковий рейтинг 100 балів, але Ryzen 7 5700U споживає значно менше (15 Вт TDP проти 55 Вт+), що робить його кращим для автономності ноутбука.
  • Рік випуску та архітектура: Ryzen 7 5700U (2021, Zen 3) застарів у порівнянні з Ryzen 9 7945HX3D (2023, Zen 4 з 3D V-Cache), що пояснює величезний розрив у тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1260 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 9042 33538

GeekBench v6

File compression 504.6 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 43.4 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 138 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 208.6 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 132.7 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 32.1 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 55.9 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 13.2 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1605 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 6562 18224

PassMark

Integer math 61 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 33.7 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 29M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 12.8 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 221.8 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 628 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2587 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 15837 57797

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 січня 2021 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Lucienne) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 1,8 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 10-25 Вт 55-75 Вт
Сокет FP6 FL1
Критична температура 105°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 8 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
- DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5700U Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 12 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 5700U чи Ryzen 9 7945HX3D?

Ryzen 9 7945HX3D значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2890 проти 1605) та 3D V-Cache, що підвищує FPS у сучасних іграх. Ryzen 7 5700U підійде лише для казуальних ігор.

Чи варто купувати Ryzen 7 5700U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний ноутбук для офісних завдань, серфінгу та відео. Для ігор або роботи з відео краще обрати потужніший чип.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 5700U споживає набагато менше енергії (15 Вт), що забезпечує довшу автономність ноутбука.

Чи підходить Ryzen 9 7945HX3D для відеомонтажу?

Так, він чудово підходить: багатоядерний Cinebench R23 (33538) та швидкість компіляції Clang (198.6 Klines/sec) роблять його одним із найкращих мобільних процесорів для рендерингу.

Який процесор обрати для роботи з 3D-моделюванням?

Ryzen 9 7945HX3D забезпечує значно вищу продуктивність у Ray tracing (45 Mpixels/sec проти 13.2) та багатоядерних завданнях, тому він кращий для 3D-моделювання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.