Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5700X vs AMD Ryzen 7 7735U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5700X і AMD Ryzen 7 7735U — два потужних процесори від AMD, які належать до різних сегментів. 5700X — це десктопна модель для настільних ПК, випущена у 2022 році, тоді як 7735U — мобільний процесор для ноутбуків, представлений у 2023. Обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але суттєво відрізняються за енергоспоживанням, частотами та продуктивністю в різних завданнях. Який з них краще відповідає вашим потребам? Розглянемо детально.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5700X виграє в багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 14077 проти 10085) і швидкості роботи з файлами (1060 MB/s проти 729.6 MB/s), що робить його кращим вибором для стаціонарних ПК, де важлива обчислювальна потужність. Натомість Ryzen 7 7735U, завдяки вищій енергоефективності та інтегрованій графіці, ідеально підходить для ноутбуків, де автономність і компактність є ключовими. Для ігор обидва процесори демонструють близькі результати, але 5700X має невелику перевагу в одноядерних тестах.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 5700X значно швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 14077 проти 10085), що дає перевагу при рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: 7735U споживає менше енергії, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв, тоді як 5700X потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка: 7735U має кращу вбудовану графіку (Radeon 680M), що дозволяє запускати ігри без дискретної відеокарти, тоді як 5700X покладається на окремий GPU.
  • Одноядерна продуктивність: 5700X трохи випереджає 7735U в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2166 проти 1976), що важливо для ігор і повсякденних завдань.
  • Швидкість обробки даних: 5700X значно швидше стискає файли (1060 MB/s проти 729.6 MB/s) і обробляє PDF (307.8 Mpixels/s проти 254.5), що корисно для професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1490
Cinebench R23 (багатоядерний) 14077 10085

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 729.6 MB/sec
Clang compilation 78.8 Klines/sec 71.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 209.4 pages/sec 160.3 pages/sec
PDF Renderer 307.8 Mpixels/sec 254.5 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 205.1 pages/sec
Background blur 41.4 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 76.8 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 18.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2166 1976
Geekbench 6 (багатоядерний) 10313 8697

PassMark

Integer math 93.4 GOps/sec 81.7 GOps/sec
Floating point math 51.8 GOps/sec 44 GOps/sec
Find prime numbers 122M Primes/sec 59M Primes/sec
Random string sorting 33.4M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 20.2 GBytes/sec 16.3 GBytes/sec
Data compression 323.2 MBytes/sec 256 MBytes/sec
Physics 1351 Frames/sec 1013 Frames/sec
Extended instructions 21.7B Matrices/sec 16.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3382 3279
Passmark CPU (багатоядерний) 26658 21191

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3,4 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,75 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 27x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 28 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 90°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5700X Сайт AMD Ryzen 7 7735U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 5700X чи Ryzen 7 7735U?

Для ігор Ryzen 7 5700X має невелику перевагу завдяки вищій одноядерній продуктивності (наприклад, Passmark одноядерний: 3382 проти 3279). Однак 7735U з інтегрованою графікою Radeon 680M може запускати менш вимогливі ігри без дискретної відеокарти.

Чи підходить Ryzen 7 7735U для робочих станцій?

Ryzen 7 7735U більше орієнтований на мобільні пристрої, тому його продуктивність у багатопотокових завданнях нижча, ніж у 5700X. Для робочих станцій краще обрати десктопний 5700X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 7735U споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна використовувати Ryzen 7 5700X у ноутбуці?

Ні, Ryzen 7 5700X — це десктопний процесор, який потребує материнської плати з сокетом AM4 і потужного охолодження. Він не призначений для мобільних пристроїв.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем?

Ryzen 7 5700X кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 14077 проти 10085) і швидшій обробці зображень (76.8 images/s проти 66.8).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.