Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5700X vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5700X та AMD Ryzen 7 8840U – два представники різних поколінь архітектури Zen. Перший – потужний десктопний процесор для настільних ПК, другий – енергоефективний мобільний чип для ноутбуків. Хоча обидва мають 8 ядер, їхнє призначення та продуктивність суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5700X – ідеальний вибір для стаціонарного ПК, орієнтованого на продуктивність у багатопотокових завданнях та іграх. Він пропонує вищі частоти та потужність, що забезпечує перевагу в синтетичних тестах, як-от Cinebench R23 багатоядерний. Натомість AMD Ryzen 7 8840U – це мобільний процесор, який робить акцент на енергоефективність. Він демонструє кращу однопотокову продуктивність та значно нижче енергоспоживання, що робить його оптимальним для тонких і легких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність без прив'язки до батареї – обирайте 5700X. Якщо ж важлива автономність та компактність – 8840U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5700X – десктопний процесор з TDP 65 Вт, тоді як Ryzen 7 8840U – мобільний чип зі значно нижчим енергоспоживанням (15-28 Вт), що робить його придатним для ноутбуків.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 5700X набирає 14077 балів, випереджаючи 8840U (12890 балів) завдяки вищим тактовим частотам та кращому охолодженню в десктопному сегменті.
  • Ryzen 7 8840U демонструє кращу однопотокову продуктивність: 1765 балів у Cinebench R23 проти 1510 у 5700X, що позначається на швидкодії в повсякденних завданнях та іграх, чутливих до одного ядра.
  • У бенчмарках Geekbench 6 8840U випереджає 5700X як в одноядерному (2515 vs 2166), так і в багатоядерному (11624 vs 10313) режимах, демонструючи перевагу новішої архітектури Zen 4.
  • Ryzen 7 8840U має інтегровану графіку RDNA 3, що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як 5700X потребує дискретної відеокарти для будь-яких графічних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 14077 12890

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 78.8 Klines/sec 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 209.4 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 307.8 Mpixels/sec 351.4 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 268.4 pages/sec
Background blur 41.4 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 76.8 images/sec 97.1 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2166 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 10313 11624

PassMark

Integer math 93.4 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 51.8 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 122M Primes/sec 81M Primes/sec
Random string sorting 33.4M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 20.2 GBytes/sec 16.5 GBytes/sec
Data compression 323.2 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1351 Frames/sec 1221 Frames/sec
Extended instructions 21.7B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3382 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 26658 23821

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 90°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5700X Сайт AMD Ryzen 7 8840U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2700 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 5700X чи Ryzen 7 8840U?

Для ігор на стаціонарному ПК краще обрати Ryzen 7 5700X, оскільки він має вищі тактові частоти та кращу багатопотокову продуктивність. Однак для ноутбука Ryzen 7 8840U з інтегрованою графікою RDNA 3 дозволяє грати в менш вимогливі ігри без дискретної відеокарти.

Чи можна порівнювати десктопний Ryzen 7 5700X з мобільним Ryzen 7 8840U?

Так, порівняння має сенс, якщо ви обираєте між потужним десктопом та продуктивним ноутбуком. 5700X пропонує більшу обчислювальну потужність, а 8840U – кращу енергоефективність та мобільність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності за нашими даними (100 балів). Однак Ryzen 7 8840U споживає значно менше енергії (15-28 Вт) порівняно з 5700X (65 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Який процесор краще впорається з відеомонтажем та 3D-моделюванням?

Для відеомонтажу та 3D-моделювання на стаціонарному ПК краще обрати Ryzen 7 5700X завдяки вищій багатоядерній продуктивності (14077 балів у Cinebench R23). Для ноутбука Ryzen 7 8840U також буде хорошим вибором, але з дещо нижчою продуктивністю.

Чи варто купувати Ryzen 7 5700X у 2024 році?

Так, Ryzen 7 5700X залишається актуальним для бюджетних та середніх ігрових ПК. Він пропонує відмінну продуктивність за свою ціну та сумісний з платформою AM4. Однак для нових збірок варто розглянути Ryzen 7 8840U, якщо вам потрібна мобільність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.