Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5700X vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5700X і AMD Ryzen 9 7945HX3D — два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь і призначені для різних сценаріїв використання. 5700X — це перевірений часом настільний чип для збірки ПК, тоді як 7945HX3D — мобільний гігант з технологією 3D V-Cache, створений для ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та допоможемо визначити, який варіант краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D значно випереджає Ryzen 7 5700X за багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують бенчмарки: Cinebench R23 (багатоядерний) 33538 проти 14077, а Geekbench 6 (багатоядерний) — 18224 проти 10313. Завдяки 3D V-Cache, 7945HX3D також демонструє кращі результати в іграх та ресурсоємних завданнях. Однак Ryzen 7 5700X залишається чудовим вибором для бюджетних настільних збірок, де важливі енергоефективність і співвідношення ціни до продуктивності. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у ноутбуці — обирайте 7945HX3D, для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом — 5700X.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7945HX3D має майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний тест 33538 проти 14077 у 5700X.
  • 7945HX3D оснащений технологією 3D V-Cache, що значно покращує ігрову продуктивність та швидкість обробки даних, тоді як 5700X такої не має.
  • Ryzen 7 5700X — настільний процесор для сокета AM4, а Ryzen 9 7945HX3D — мобільний чип для ноутбуків, що впливає на їхню сумісність та сценарії використання.
  • За однопотоковою продуктивністю 7945HX3D також випереджає: Geekbench 6 одноядерний 2890 проти 2166, що робить його швидшим у повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково високо (100 балів), але 7945HX3D споживає більше енергії через вищі частоти та об'єм кешу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1510 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 14077 33538

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 78.8 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 209.4 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 307.8 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 217.9 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 41.4 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 76.8 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2166 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 10313 18224

PassMark

Integer math 93.4 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 51.8 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 122M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 33.4M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 20.2 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 323.2 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 1351 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 21.7B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3382 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 26658 57797

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 22 серпня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3,4 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 55-75 Вт
Сокет AM4 FL1
Критична температура 90°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 51,2 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5700X Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 5700X чи Ryzen 9 7945HX3D?

Ryzen 9 7945HX3D краще підходить для ігор завдяки 3D V-Cache, що знижує затримки доступу до пам'яті. Він показує вищі частоти кадрів у сучасних іграх, особливо в симуляторах та стратегіях.

Чи можна порівнювати настільний Ryzen 7 5700X з мобільним Ryzen 9 7945HX3D?

Так, порівняння доречне, оскільки обидва процесори належать до лінійки AMD Ryzen і використовуються в потужних системах. Однак 5700X призначений для ПК, а 7945HX3D — для ноутбуків, тому вибір залежить від форм-фактора.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 7 5700X споживає менше енергії завдяки нижчим частотам, що робить його більш економічним для настільних систем.

Чи варто купувати Ryzen 7 5700X у 2024 році?

Так, Ryzen 7 5700X залишається актуальним для бюджетних ігрових та робочих ПК. Він пропонує хорошу продуктивність за свою ціну, особливо якщо ви не потребуєте максимальної багатопотоковості.

Який процесор виграє за багатопотоковою продуктивністю?

Ryzen 9 7945HX3D значно випереджає 5700X: Cinebench R23 багатоядерний 33538 проти 14077, а Passmark багатоядерний 57797 проти 26658. Він краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсоємних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.