Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5700X3D vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5700X3D та AMD Ryzen 7 8840U — два потужні процесори від AMD, які належать до різних лінійок та орієнтовані на різні завдання. 5700X3D — це настільний чип із 3D V-Cache для максимальної ігрової продуктивності, тоді як 8840U — мобільний процесор для ноутбуків, що робить акцент на енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8840U випереджає 5700X3D за однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, що робить його ідеальним для ультрабуків та завдань, які потребують швидкої реакції. Проте 5700X3D демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (13535 проти 12890) та кращі результати в Passmark (26357 проти 23821), що важливо для ігор із високим навантаженням. Якщо вам потрібен потужний настільний ПК для ігор — обирайте 5700X3D. Для мобільного використання з акцентом на автономність — 8840U.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 8840U має вищий показник у Geekbench 6 (2515 проти 1942) та Cinebench R23 (1765 проти 1356), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5700X3D перевершує 8840U у Cinebench R23 багатоядерному (13535 проти 12890) та Passmark багатоядерному (26357 проти 23821), що робить його кращим для важких обчислень.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 8840U створений для мобільних пристроїв із меншим TDP, тоді як 5700X3D потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 8840U має трохи кращий показник у цій категорії (37 проти 35), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Сфера застосування: 5700X3D — настільний процесор для ігрових ПК, а 8840U — мобільний чип для тонких ноутбуків, де важливі компактність та автономність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1356 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 13535 12890

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 77.8 Klines/sec 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 182.4 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 286.8 Mpixels/sec 351.4 Mpixels/sec
Text processing 193.2 pages/sec 268.4 pages/sec
Background blur 48.6 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 66.3 images/sec 97.1 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 10100 11624

PassMark

Integer math 82.1 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 46.7 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 224M Primes/sec 81M Primes/sec
Random string sorting 31.1M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 18.9 GBytes/sec 16.5 GBytes/sec
Data compression 307.6 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 2706 Frames/sec 1221 Frames/sec
Extended instructions 21.2B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2979 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 26357 23821

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.0 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 96 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 90°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 8840U

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2700 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 5700X3D чи Ryzen 7 8840U?

Ryzen 7 5700X3D краще підходить для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій багатопотоковій продуктивності. Він показує кращі результати в Passmark та Cinebench R23, що важливо для сучасних ігор.

Чи підходить Ryzen 7 8840U для ноутбука?

Так, Ryzen 7 8840U створений спеціально для ноутбуків. Він має високу енергоефективність та інтегровану графіку, що забезпечує тривалу автономність при достатній продуктивності.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Ryzen 7 8840U випереджає 5700X3D за однопотоковою продуктивністю в усіх бенчмарках: Geekbench 6 (2515 проти 1942) та Cinebench R23 (1765 проти 1356).

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: 5700X3D — для стаціонарних ПК із високою потужністю, а 8840U — для ноутбуків, де пріоритетом є енергоефективність.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Ryzen 7 8840U демонструє кращі результати в обробці фото (97.1 проти 66.3 images/sec) та PDF (351.4 проти 286.8 Mpixels/sec), тому він ефективніший для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.