Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5800 vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5800 та AMD Ryzen 9 7845HX — два потужні процесори від AMD, що належать до різних поколінь. Ryzen 7 5800 вийшов у січні 2021 року, тоді як Ryzen 9 7845HX дебютував у січні 2023-го. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно випереджає Ryzen 7 5800 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) — 26647 проти 14065, а Geekbench 6 (багатоядерний) — 15129 проти 9314. Він також швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2927 vs 2068) та обробці файлів (1810 MB/s vs 1003.9 MB/s). Однак Ryzen 7 5800 демонструє кращу енергоефективність і трохи вищий результат у трасуванні променів (18.8 vs 16.5 Mpixels/s). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції чи багатозадачності — обирайте Ryzen 9 7845HX. Для бюджетних збірок або завдань з обмеженим енергоспоживанням Ryzen 7 5800 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 26647 балів проти 14065 у Ryzen 7 5800.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 9 7845HX перевершує в Geekbench 6 (одноядерний) — 2927 балів проти 2068, що дає приріст у повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7845HX має вищий показник (58 балів) порівняно з Ryzen 7 5800 (36 балів), що забезпечує кращу роботу без дискретної відеокарти.
  • Обробка даних: Ryzen 9 7845HX стискає файли зі швидкістю 1810 MB/s, тоді як Ryzen 7 5800 — 1003.9 MB/s, що вдвічі повільніше.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг (100 балів), але Ryzen 7 5800 споживає менше енергії, що робить його кращим для енергоощадних систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1572 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 14065 26647

GeekBench v6

File compression 1003.9 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 76.6 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.7 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 304 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 217.1 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 24.6 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 65.5 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2068 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 9314 15129

PassMark

Integer math 93.3 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 51.5 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 111M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 314.7 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 1134 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 21.1B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3389 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 25761 45644

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 січня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 3,4 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-75 Вт
Сокет AM4 FL1
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5800 Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 5800 чи Ryzen 9 7845HX?

Ryzen 9 7845HX забезпечує вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 2927 vs 2068), що позитивно впливає на ігрову швидкість. Однак Ryzen 7 5800 також добре справляється з іграми, особливо в бюджетних збірках.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7845HX?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, компіляцією або багатозадачністю — Ryzen 9 7845HX значно швидший (Cinebench R23 багатоядерний: 26647 vs 14065). Для звичайних завдань Ryzen 7 5800 достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 5800 споживає менше енергії завдяки старішій архітектурі, що робить його кращим для енергоощадних систем.

Чи підходять ці процесори для ноутбуків?

Ryzen 9 7845HX — мобільний процесор (HX серія), призначений для потужних ноутбуків. Ryzen 7 5800 — десктопна модель, тому встановлюється в настільні ПК.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7845HX має вищий рейтинг інтегрованої графіки (58 балів проти 36), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.