Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5800 vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5800 та AMD Ryzen 9 7945HX — два потужних процесори від AMD, але вони належать до різних сегментів і поколінь. Ryzen 7 5800 (2021) — це настільний чип для продуктивних ПК, тоді як Ryzen 9 7945HX (2023) — мобільний флагман для ігрових ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та продуктивність у реальних завданнях, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Ryzen 7 5800 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 34333 проти 14065) та однопотоковими тестами (Geekbench 6 одноядерний: 2955 проти 2068). Він також має кращу інтегровану графіку та вищі показники в усіх бенчмарках, включно з обробкою фото, відео та трасуванням променів. Однак Ryzen 7 5800 — чудовий вибір для збірки стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом, де важлива енергоефективність. Якщо ви шукаєте максимальну продуктивність для ігор або роботи з контентом, Ryzen 9 7945HX — явний переможець.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX має майже в 2,5 рази вищий результат Cinebench R23 (34333 проти 14065), що робить його значно кращим для відеомонтажу, компіляції та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний тест 7945HX (2955) на 43% вищий за 5800 (2068), що забезпечує швидшу роботу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX набирає 68 балів проти 36 у Ryzen 7 5800, що означає кращу підтримку відтворення відео та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Обробка даних: у тесті File compression 7945HX (1810 MB/s) майже вдвічі швидший за 5800 (1003.9 MB/s), що прискорює архівування та роботу з великими файлами.
  • Трасування променів: Ryzen 9 7945HX показує 49.3 Mpixels/s проти 18.8 у 5800, що свідчить про значно вищу продуктивність у професійних графічних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1572 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 14065 34333

GeekBench v6

File compression 1003.9 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 76.6 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 188.7 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 304 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 217.1 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 24.6 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 65.5 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2068 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 9314 20188

PassMark

Integer math 93.3 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 51.5 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 111M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 32.9M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 314.7 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1134 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 21.1B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3389 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 25761 54663

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 січня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3,4 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 25x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 55-75 Вт
Сокет AM4 FL1
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5800 Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 5800 чи Ryzen 9 7945HX?

Ryzen 9 7945HX забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2955 проти 2068), що дає перевагу в іграх. Однак Ryzen 7 5800 також добре справляється з іграми, особливо в бюджетних збірках.

Чи варто вибирати Ryzen 7 5800 для робочої станції?

Так, Ryzen 7 5800 підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого редагування. Але для професійної роботи з відео або 3D краще обрати Ryzen 9 7945HX через вищу багатопотокову потужність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів). Ryzen 7 5800 споживає менше енергії в настільних системах, тоді як Ryzen 9 7945HX оптимізований для мобільних пристроїв.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати, що Ryzen 7 5800 призначений для стаціонарних ПК, а Ryzen 9 7945HX — для ноутбуків. У мобільному сегменті 7945HX є флагманом, тоді як 5800 — середній варіант для настільних збірок.

Який процесор краще підходить для рендерингу?

Ryzen 9 7945HX значно швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 34333 проти 14065), тому він краще підходить для рендерингу відео, 3D-сцен та компіляції коду.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.