Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5800H vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5800H та AMD Ryzen 9 5900 – це два потужні процесори для ноутбуків, представлені в січні 2021 року. Обидва побудовані на архітектурі Zen 3, але належать до різних лінійок: 5800H – мобільний чип для геймерських і робочих станцій, тоді як 5900 – настільний процесор. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900 значно випереджає Ryzen 7 5800H у багатопотокових завданнях завдяки вищій кількості ядер і потоків, що підтверджується майже вдвічі більшим результатом у Passmark (34405 проти 21015). Він також швидший в однопотокових сценаріях, що робить його кращим вибором для професійної роботи, рендерингу та компіляції. Однак Ryzen 7 5800H пропонує кращу енергоефективність (однаковий бал 100) і може бути більш виправданим у тонких ігрових ноутбуках, де обмежене охолодження. Для ігор різниця менш помітна, але Ryzen 9 5900 забезпечує вищий FPS у важких проектах.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 7 5800H має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Ryzen 9 5900 – 12 ядер і 24 потоки, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 набирає 60 балів проти 53 у 5800H, що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 (1594 проти 1422) та Geekbench 6 (2163 проти 1957).
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 має суттєву перевагу – 29 балів проти 20, з результатом у Cinebench R23 20955 проти 12231 у 5800H.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900 отримує 45 балів за інтегровану графіку проти 30 у 5800H, що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал 100, але 5800H, як мобільний чип, часто працює в більш жорстких рамках TDP, що робить його кращим для тонких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1422 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 12231 20955

GeekBench v6

File compression 718.1 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 64.4 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 140 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 254.6 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 201.4 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 34.9 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 58.7 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 16 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1957 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 8100 10055

PassMark

Integer math 82.3 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 45 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 49M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 28.5M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 17.2 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 828 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 18.4B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3044 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 21015 34405

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 січня 2021 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 3.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-54 Вт 65 Вт
Сокет FP6 AM4
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 8 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,27 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5800H Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 5800H чи Ryzen 9 5900?

Для ігор Ryzen 9 5900 забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що дає невелику перевагу в FPS, особливо у вимогливих іграх. Однак Ryzen 7 5800H також є дуже потужним і часто зустрічається в ігрових ноутбуках, де важливий баланс між продуктивністю та тепловиділенням.

Чи варто вибирати Ryzen 9 5900 замість Ryzen 7 5800H для роботи?

Так, якщо ваша робота пов'язана з рендерингом, компіляцією коду або відеомонтажем, Ryzen 9 5900 значно швидший завдяки 12 ядрам і 24 потокам. У багатопотокових тестах він майже вдвічі випереджає 5800H.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 5800H є мобільним чипом із оптимізованим TDP, тому він краще підходить для ноутбуків з обмеженим охолодженням.

Чи можна порівнювати настільний Ryzen 9 5900 з мобільним Ryzen 7 5800H?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори базуються на архітектурі Zen 3 і мають схожі сценарії використання. Однак Ryzen 9 5900 вимагає потужнішої системи охолодження та живлення.

Який процесор кращий за співвідношенням ціна/продуктивність?

Ryzen 7 5800H часто є більш доступним у ноутбуках і пропонує відмінну продуктивність для більшості завдань. Ryzen 9 5900 виправдовує свою вищу ціну лише для професійних багатопотокових навантажень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.